چرا تاندون ها به جراحی نیاز دارند؟

چرا تاندون ها به جراحی نیاز دارند؟


تاندون‌ها نوارهایی با رنگ سفید مایل به زرد بوده که عضلات را به استخوان‌ها متصل می‌کنند و بافت فیبری متراکم و صاف دارند. ترکیبات موجود در ساختار تاندون‌ها قدرت و توان مورد نیاز به‌منظور انتقال نیروهای مکانیکی را برای آن‌ها فراهم می‌کند. تاندون‌ها بدلیل برخورداری از ساختار پیچیده و عملکرد بسیار مناسب همواره در برابر فشار بالا مقاومت می‌کنند؛ اما افزایش سن و التهابات شدید یکی از مهم‌ترین عواملی محسوب می‌شوند که باعث از بین رفتن قدرت عضلات متصل به آن‌ها و آسیب به تاندون‌ها می‌شود. درنتیجه تاندون‌ها در سنین میان‌سالی یا هنگام وجود التهاب به جراحی نیاز پیدا می‌کنند. در بدن افراد انواع مختلفی از تاندون‌ها وجود دارد که هرکدام از آن‌ها نقش بسیار مهمی را در حرکت مفاصل ایفا می‌کنند. بنابراین بروز هرگونه عارضه در تاندون، توانایی حرکت بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در ادامه انواع التهاب تاندون‌ها در قسمت‌های مختلف بدن را بررسی کرده‌ایم.

 فیزیوتراپی بعد از جراحی تاندون دراهواز

التهاب تاندون شانه

گاهی اوقات تاندونی که در ناحیه مفصل شانه قرار دارد، ملتهب شده و درد و ناراحتی را برای فرد به‌همراه دارد. در تاندونیت شانه یا عضله بالاخاری دراز کشیدن بر روی شانه آسیب‌دیده بسیار دردناک و سخت است. در التهاب تاندون مربوط به عضله بالاخری حرکت به‌ویژه به سمت بالا درد شدیدی را برای فرد به‌همراه دارد.

التهاب تاندون آشیل

بزرگ‌ترین تاندون بدن، تاندون آشیل محسوب می‌شود که بین عضله پاشنه پا و پشت ساق پا قرار گرفته است. معمولا تاندونیت آشیل ناشی از انجام فعالیت‌های ورزشی و آسیب‌دیدگی‌های مربوط به آن بوده؛ اما استفاده از کفش‌های نامناسب نیز یکی دیگر از دلایل التهاب این تاندون محسوب می‌شود.

اطلاعات بیشتر   تاندونیت زانو چگونه درمان می شود؟

التهاب تاندون زانو

التهاب تاندون زانو بر اثر مواردی همچون سفت و خشک بودن عضلات پا، اضافه وزن، استفاده از کفش‌های نامناسب و ورزش بیش‌ از اندازه باعث پیدایش این بیماری می‌شود. همچنین تاندونیت زانو با نام زانوی جهنده نیز شناخته می‌شود. این بیماری باعث التهاب و درد کشکک زانو شده و در بسیاری از موارد به جراحی نیاز دارد.

التهاب تاندون مچ دست

التهاب تاندون مچ دست یکی از متداول‌ترین آسیب‌هایی است که مچ دست را تحت تاثیر قرار می‌دهد. معمولا افرادی همچون بازیکنان بدمینتون یا برخی کارگران خط تولید که از حرکات تکراری در مچ دست خود استفاده می‌کنند، بیشتر از دیگران به تاندونیت دست مبتلا می‌شوند.

اگر شما هم علاقه‌مند به آشنایی با روش‌‌های مختلف فیزیوتراپی هستید، و قصد دارید دوره درمان خود را در بهترین کلینیک فیزیوتراپی، و زیر نظر یک پزشک متخصص و دارای مدرک دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی در ایران سپری کنید.

می‌توانید از طریق تکمیل فرم رزرو نوبت؛ فیزیوتراپیست ذاكر مشفق دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران با سال ها تجربه کار در کشور کانادا عضو انجمن فیزیوتراپی ایران و کانادا ارتباط برقرار کرده و از مشاوره و هماهنگی‌های لازم جهت مراجعه حضوری، بهره‌مند شوید. همچنین لازم به ذکر است که با رزرو نوبتبه صورت آنلاین؛ از ۱۰ درصد تخفیف خدمات درمانی هم برخوردار خواهید شد.

همان‌طور که می‌دانید، هزینه فیزیوتراپی در منزل متفاوت بوده و بستگی به عوامل مختلفی دارد. این عوامل شامل موقعیت جغرافیایی، تجربه و تخصص فیزیوتراپیست، نوع درمان مورد نیاز و تعداد جلسات می‌باشد. همچنین، هزینه‌ها ممکن است شامل هزینه‌های اضافی مانند هزینه‌های انتقال و تجهیزات مورد نیاز برای جلسات فیزیوتراپی در منزل باشد. انتخاب یک مرکز با تجربه و معتبر می‌تواند به شما کمک کند تا هزینه فیزیوتراپی در منزل را بهینه‌سازی کنید و از خدمات باکیفیت بهره‌مند شوید.

اطلاعات بیشتر   فیزیوتراپی بعد از جراحی گردن در اهواز

التهاب تاندون انگشت

در بسیاری از مواقع هنگام صاف شدن انگشت صدای کلیک شنیده می‌شود. یکی دیگر از علائم التهاب تاندون انگشت، عدم توانایی کامل حرکت دادن روان انگشت و بروز برآمدگی در شکل فیزیکی آن است. همچنین باقی ماندن انگشت در حالت خمیده نیز یکی دیگر از متداول‌ترین نشانه‌های انگشت ماشه‌ ای یا شست ماشه‌ ای محسوب می‌شود. این التهاب در اثر ضخیم شدن غشاء تاندون در کف دست به وجود می‌آید.

التهاب شست بلک‌ بری

در بین تاندون‌های شست، غشایی بین مچ و انگشت شست وجود دارد که وظیفه اصلی آن پوشش اطراف تاندون‌های شست محسوب می‌شود. ضخیم شدن و تورم این غشا درد بسیار شدیدی را برای بیمار به‌همراه دارد و یکی از نشانه‌های اصلی سندرم دکوروان یا شست بلک‌بری است. تورم این قسمت باعث بروز درد هنگام حرکت دادن انگشتان دست می‌شود.

6 دیدگاه

  • تاثیر تمرین در فیزیوتراپی کیانپارس می تواند در کاهش درد مزمن و بهبود عملکرد افراد مبتلا به اختلالات نورولوژیکی مؤثر باشند و ب‌چه صورت می‌توانند بهبودی کیفیت زندگی آنها کمک کنند؟

  • چگونه می‌توان از تمرینات‌ورزشی توانبخشی به عنوان یک ابزار برای پیشگیری از اختلالات عضلانی و اسکلتی در ورزشکاران بهره برد و ب‌چه صورت این تمرینات‌ورزشی می‌توانند بهبودی عملکرد و پیشگیری از آسیب‌های ورزشی کمک کنند؟

  • آیا می‌توان از مکمل‌های غذایی و داروهای طبیعی در کنار فیزیوتراپی بعد از جراحی اندام‌ها برای تسریع در بهبودی استفاده کرد؟

  • چگونه می‌توان از فیزیوتراپی در نقاحت بیمارانی با این مرض در قسمت دست و سینه هستند، استفاده کرد؟

  • آیا فیزیو تراپی می‌تواند در کمک به نقاحت بیمارانی با این مرض در قسمت دست و پاهای جلو و پشت و سینه و کمر هستند، مفید باشد؟

  • چطور می‌توان از تکنیک‌های فیزیوتراپی در نقاحت بیمارانی با این مرض در قسمت صورت و گردن و شانه و دست و آرنج و بازو و مچ و پاهای جلو و پشت هستند، بهره برد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *