فیزیوتراپیست دکترای حرفه ای محمدعلی ذاکر مشفق
فیزیوتراپیست دکترای حرفه ای محمدعلی ذاکر مشفق

دکترای حرفه ای فیزیوتراپی

Physiotherapy doctor

فیزیوتراپیست ذاكر مشفق دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران با سال ها تجربه کار در کشور کانادا عضو انجمن فیزیوتراپی ایران و کانادا

شبکه های اجتماعی

مشاوره تخصصی

رزور نوبت
تکمیل فرم رزرو نوبت به منزله ثبت نهایی نوبت نیست و پس از تکمیل فرم همکاران ما جهت ثبت نهایی نوبت شما با شما تماس خواهند گرفت.
۸۱_۷۲

جناب آقای دکتر ذاکر مشفق، متخصص فیزیوتراپی بوده و مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس خود را به ترتیب از دانشگاه‌ علوم پزشکی تهران و علوم پزشکی ایران دریافت کرده است. وی پس از گذراندن مدارج علمی فوق؛ از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۱ در دانشکده علوم پزشکی تهران و بیمارستان سینا با سمت مربی آموزشی مشغول به کار شدند.

۸۷_۸۱

سپس در سال ۱۳۸۱ به قصد کار و ادامه تحصیل؛ عازم سفر به کشور کانادا شده و پس از ۵_۶ سال کار و تحصیل در کانادا و شهر تورنتو، و گذراندن دوره‌های مختلف آموزشی، نظیر: حرکت درمانی، تمرین درمانی، موبیلیزیشن و منیپولیشن؛ به علت تعهد کاری و عشق به وطن؛ به کشور خود بازگشت.

۹۸_۸۷

لذا در سال ۱۳۸۷ کلینیک فیزیوتراپی خود را در اهواز، راه‌اندازی نمود؛ و در حال حاضر کلینیک فیزیوتراپی کیانپارس، واقع در شهر اهواز؛ به مدیریت آقای دکتر مشفق، دارای به‌روزترین تجهیزات و امکانات درمانی فیزیوتراپی بوده، و پرسنل حاضر در مجموعه، همه روزه آماده خدمت‌رسانی به بیماران عزیز می‌باشند.

۱۴۰۱_۹۸

لازم به ذکر است که جناب دکتر مشفق، در سال ۱۳۹۸؛ دکترای حرفه‌ای فیزوتراپی خود را از دانشگاه نامز اسپانیا دریافت نموده و با کسب سال‌ها تجربه و مهارت در زمینه فیزیوتراپی؛ بدون اغراق یکی از بهترین فیزیوتراپیست‌های اهواز و ایران به شمار می‌روند.

۰۲_۱۴۰۱

به زودی ...

درباره

دکتر فیزیوتراپی

فیزیوتراپیست محمدعلی ذاکر مشفق

مرکز فیزوتراپی کیانپارس، با مدیریت فیزیوتراپیست ذاکر مشفق؛ فارغ التحصیل از دانشگاه نامز اسپانیا؛ و کسب بیش از دو دهه تجربه در زمینه درمان انواع بیماری‌های مفصلی و عضلانی؛ در سال ۱۳۸۷ در محله کیانپارس اهواز، فعالیت خود را آغاز نموده است.

ایشان دارای دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی در ایران و عضو انجمن فیزیوتراپی ایران و کانادا بوده؛ و با سال‌ها کار و تحصیل در کشور کانادا، به تجربه ارزشمندی در علم فیزیوتراپی دستیافته است. لذا امروز به عنوان یک دکتر فیزیوتراپی مجرب، با بهره‌گیری از دستگاه‌های پیشرفته و مدرن و متدهای نوین درمانی؛ در زمینه ارتوپدی، نورولوژی و درمان آسیب‌های ورزشی فعالیت دارند.

همچنین پس از انجام جراحی، صفرتاصد پروسه درمانی فیزیوتراپی را با بهره‌گیری از جدیدترین روش‌های علم پزشکی، به منظور درمان سریع بیمار برعهده می‌گیرند. شایان ذکر است که انجام مشاوره‌های تخصصی و حرفه‌ای، یکی ‌دیگر از خدمات ارزشمند ایشان است که جهت افزایش آگاهی مراجعه‌کنندگان ارائه می‌شود.

فیزیوتراپی چیست؟

اگر با مشکل یا بیماری‌ای روبه‌رو هستید که انجام کارهای روزمره را برای شما دشوار کرده است، ممکن است پزشک به شما پیشنهاد کند که از فیزیوتراپی استفاده کنید. فیزیوتراپی یک نوع مراقبت پزشکی است که هدف آن کاهش درد و بهبود عملکرد، حرکت و کیفیت زندگی شما می‌باشد. دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است شما به این درمان نیاز داشته باشید در ادامه به برخی از این دلایل اشاره کرده‌ایم؛ شما می‌توانید با مراجعه به مرکز فیزیوتراپی کیانپارس پروسه درمانی مورد نیاز خود را طی کنید.

 1. 1. تسکین درد
 2. 2. بهبود حرکت یا فعالیت
 3. 3. پیشگیری از آسیب ورزشی یا بهبودی آن
 4. 4. پیشگیری از نیاز به استراحت بیشتر یا جراحی
 5. 5. توانبخشی پس از سکته، تصادف، عمل جراحی و غیره
 6. 6. تمرین بر روی تعادل یا پیشگیری از سقوط
 7. 7. کنترل بیماری‌های مزمن مانند دیابت، بیماری قلبی یا التهاب مفصلی
 8. 8. بهبودی بعد از زایمان
 9. 9. کنترل مشکلات روده یا مثانه
 10. 10. سازگاری با اندام‌های مصنوعی
 11. 11. آموزش استفاده از وسایل کمکی مانند واکر یا عصا
 12. 12. استفاده از آتل یا بریس

فیزیوتراپی می‌تواند در هر سنی مفید باشد و می‌تواند به درمان انواع مشکلات سلامتی کمک کند.

فیزیوتراپیست چه کسی است؟

متخصصان فیزیوتراپی دوره‌های تحصیلات تکمیلی خاصی را در زمینه فیزیوتراپی پیگیری می‌کنند و ممکن است به عنوان PT یا دکتر فیزیوتراپیست شناخته شوند. آنها شرایط فیزیکی شما را ارزیابی کرده و برنامه‌ای دقیق برای درمان شما ارائه می‌دهند. این متخصصان ممکن است درمان‌های عملی را برای علائم شما توصیه کنند و همچنین ورزش‌های خاصی را برای بهبود حرکت و عملکرد شما آموزش دهند.

در نظر داشته باشید که اگر بیماری یا آسیب جدی داشته باشید، فیزیوتراپیست نمی‌تواند جای پزشک را بگیرد، اما او می‌تواند با پزشکان و سایر متخصصان مراقبت بهداشتی همکاری کرده و بهبودی شما را تسریع بخشد. فیزیوتراپیست‌ها اغلب دستیار دارند و نیز برای انجام درمان‌های جسمی مختلف آموزش دیده‌اند. مرکز فیزیوتراپی کیانپارس، با مدیریت فیزیوتراپیست ذاکر مشفق مفتخر است که با به‌کارگیری پرسنل باتجربه و متبحر، کمک شایانی به مشکلات جسمی شما کند.

دکتر فیزیوتراپیست چه کاری انجام می‌دهد؟

در جلسه درمانی اول در مرکز فیزیوتراپی کیانپارس، دکتر فیزیوتراپیست نیازهای شما را بررسی و ارزیابی می‌کند. او سؤالاتی درباره درد یا علائم دیگر، توانایی حرکت یا انجام کارهای روزمره شما، خواب، و سابقه پزشکی شما مطرح می‌کند. سپس، میزان توانایی حرکت به اطراف، کشش، خم شدن، یا نگه داشتن چیزی، میزان راه رفتن یا بالا رفتن از پله‌ها، میزان ضربان قلب در حین فعالیت، و وضعیت بدنی یا تعادل را ارزیابی می‌کند.

سپس، برای تنظیم یک برنامه درمانی با شما همکاری می‌کند که شامل اهداف شخصی شما مثل بهبود عملکرد و حال بهتر، به علاوه ورزش یا روش‌های درمانی دیگر برای کمک به شما در دستیابی به این اهداف است. ممکن است نیازهای شما در فیزیوتراپی با دیگران متفاوت باشد و تعداد جلسات شما نیز ممکن است بیشتر یا کمتر از دیگران باشد که به نیازهای شما بستگی دارد.

درمان‌های شما ممکن است شامل ورزش یا کشش با راهنمایی فیزیوتراپیست، ماساژ، گرما یا سرما درمانی، آب درمانی گرم یا فراصوت برای تسکین درد یا اسپاسم عضلات، توانبخشی برای کمک به یادگیری استفاده از اندام مصنوعی و تمرین با وسایلی مانند عصا یا واکر می‌شود. دکتر ذاکر مشفق به‌عنوان درمانگر شما، پیشرفتتان را نظارت می‌کند و در صورت لزوم درمان‌های شما را اصلاح می‌کند. شما می‌توانید تمریناتی که درمانگر به شما آموزش می‌دهد را در خانه انجام داده و به بهبودی خود ادامه دهید.

وظایف دکتر فیزیوتراپی:

دکتر فیزیوتراپی وظایف مشخصی بر عهده دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 1. 1. نظارت بر فعالیت‌های درمانی دستیار فیزیوتراپی و تکنسین فیزیوتراپی و راهبری روند درمان
 2. 2. تشکیل پرونده‌های تخصصی برای بیماران فیزیوتراپی و راهنمایی آن‌ها در مورد بیماری‌هایشان
 3. 3. ثبت تمامی نکات مربوط به بیماران و جزئیات درمانی به منظور استفاده‌ی آتی
 4. 4. جمع‌آوری و گزارش آمار درمان بیماران به رئیس کلینیک
 5. 5. ارائه آموزش و مشاوره به بیماران یا همراهان آن‌ها توسط دکتر فیزیوتراپی
 6. مشارکت در فعالیت‌های بازآموزی سالانه و ارائه اسناد مرتبط به مسئول برگزاری

ویژگی‌های بهترین دکتر فیزیوتراپی

ویژگی‌های مرکز فیزیوتراپی کیانپارس به‌عنوان بهترین فیزیوتراپی اهواز شامل موارد زیر است:

 1. استفاده از تجهیزات به‌روز: یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌توان به بهترین فیزیوتراپی اهواز نسبت داد، استفاده از تجهیزات به‌روز و مدرن در آن مرکز می‌باشد.
 2. محیط آرام: علاوه بر این که مرکز فیزیوتراپی باید محیطی آرام و بدون تنش داشته باشد، پاکیزگی و بهداشت محیط نیز از دیگر شرایط مهم و حیاتی مرکز فیزیوتراپی است.
 3. مهارت فیزیوتراپیست: مهارت و سابقه‌ای که فیزیوتراپیست دارد، در خوب بودن یک مرکز فیزیوتراپی بسیار موثر است.
 4. شخصیت فیزیوتراپیست: وقتی یک بیمار که نیاز به فیزیوتراپی دارد به این مراکز مراجعه می‌کند، ممکن است با مواردی مثل ناامیدی و افسردگی همراه باشد.

سؤالات متداول

 1. دکترای حرفه ای فیزیوتراپی چه کسی است؟

دکتر فیزیوتراپی متخصصی است که به شما در بازیابی قدرت، حرکت و عملکرد پس از آسیب یا بیماری کمک می‌کند. این متخصصان با گذراندن دوره‌های تخصصی، دانش و مهارت لازم برای ارائه درمان‌های فیزیکی را کسب می‌کنند.

 1. چه زمانی به دکتر فیزیوتراپی نیاز داریم؟

پس از جراحی یا آسیب دیدگی، در صورت ابتلا به بیماری‌های مزمن مانند آرتروز، دیابت یا سکته مغزی، برای پیشگیری از آسیب و ارتقای سلامت جسمانی، برای بهبود عملکرد ورزشی و...

 1. خدمات دکتر فیزیوتراپی شامل چه مواردی می‌شود؟
 • ارزیابی دقیق شرایط شما
 • طراحی برنامه درمانی متناسب با نیازهایتان
 • ارائه درمان‌های عملی برای تسکین درد و بهبود علائم
 • آموزش تمرینات ورزشی برای افزایش قدرت، انعطاف‌پذیری و تعادل
 • همکاری با پزشکان و سایر متخصصان برای ارائه بهترین راهکار درمانی
 1. چگونه می‌توان به دکتر فیزیوتراپی مراجعه کرد؟

شما می‌توانید با یا بدون ارجاع پزشک به دکتر فیزیوتراپی مراجعه کنید. بیمه درمانی ممکن است هزینه‌های فیزیوتراپی را تحت پوشش قرار دهد.

 1. چگونه دکتر فیزیوتراپی مناسب را انتخاب کنیم؟

ابتدا در مورد تجربه و تخصص دکتر حرفه ای فیزیوتراپی در زمینه مشکل شما تحقیق کنید. نظرات مراجعان را مطالعه کنید؛ سپس با دکتر فیزیوتراپی مشورت کنید تا مطمئن شوید که با روش درمانی او موافق هستید.