دستگاه CPM برند ایرانی - چینی در اهواز

دستگاه CPM برند ایرانی - چینی در اهواز


دستگاهCPM، یک دستگاه فیزیوتراپی است که برای نرمی مفاصل و گسترش دامنه حرکات مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از موارد استفاده از دستگاه CPM این است که بعد از جراحی استفاده می‌شود تا مفصل به آرامی خم شود و انعطاف‌پذیری ملایمی پیدا کند. تعویض مفصل زانو یکی از جراحی‌هایی است که پس از آن می‌توان از دستگاه CPM استفاده نمود. جراحی آرنج، مفصل ران و‌ شانه از دیگر جراحی‌هایی محسوب می‌شود که بعد از انجام آن‌ها می‌توان از این دستگاه برای بهبودی، کمک گرفت.

دستگاه CPM برند ایرانی – چینی این امکان را فراهم می‌کند مفصل‌هایی که امکان حرکت دادن آزادانه را  ندارد، نرمی و انعطاف خوبی به خود گرفته و دامنه حرکت آن‌ها گسترش یابد. بیمار پس از جراحی مفصل دچار سفتی و مشکل در حرکت می‌شود. با قرار دادن آرنج و زانو در این دستگاه یا هر عضوی که تحت جراحی قرار گرفته است، می‌توان تا حد زیادی این مشکل را حل نمود. با قرار دادن زانو در این دستگاه می‌توان از تشکیل بافت اسکار پیشگیری کرده و تا حد زیادی از سفت شدن مفصل جلوگیری نمود.

کاربرد‌های دستگاه CPM برند ایرانی – چینی

 • استفاده بعد از جراحی‌های تعویض کامل زانو
 • استفاده بعد از جراحی‌های ترمیم کاف روتاتور
 • پس از برداشتن بافت اسکار از مفصل
 • پیشگیری از سفتی مفصل
 • درمان بیماری‌هایی مانند آرتروز و سفتی مفصل
 • کمک به تسریع بهبودی شکستی بازو یا ساق پا

مزایای دستگاه CPM برند ایرانی – چینی

 • جلوگیری از کاهش دامنه حرکتی
 • بهبود حرکت دست و پای جراحی شده
 • تسریع فرایند قوی‌تر شدن ماهیچه‌ها
 • اثر ضد درد
 • افزایش جریان خون در دست و پا

ویژگی‌های دستگاه CPM برند ایرانی – چینی

اغلب بیماران پس از جراحی زانو، از سفتی مفصل زانو شکایت دارند. برای بهبود عملکرد این ناحیه؛ می‌توان از دستگاه CPM برند ایرانی – چینی استفاده کرد تا دامنه حرکت مفاصل گسترش یابد و انعطاف و نرمی مفصل زانو به حالت طبیعی بازگردد.

دستگاه CPM برند ایرانی – چینی باعث حرکات منظم مفصل‌ها بدون استفاده از ماهیچه‌ها می‌شود. این ویژگی دستگاه باعث می‌شود مفصلی که سفت و سخت شده به راحتی خم شود و نرمی و انعطاف خوبی داشته باشد. این دستگاه یک کنترلر دستی دارد که به وسیله آن می‌توانید شروع و توقف حرکات را تعیین کرده و سطوح حرکت آن را مشخص نمایید.

مدت زمان درمان با استفاده از دستگاه CPM برند ایرانی – چینی چقدر است؟

این میزان به شدت آسیب یا وضعیت مفصل جراحی شده بستگی دارد. به عنوان نمونه اگر فردی برای بهبود مفصل ران خود از این دستگاه استفاده می‌کند، ممکن است برای ۴ هفته و به مدت زمان ۴ ساعت در روز به استفاده از دستگاه CPM نیاز پیدا کند.

جمع‌بندی

دستگاه CPM برند ایرانی – چینی دارای کاربرد‌های گسترده‌ای در فیزیوتراپی است که باعث می‌شود سفتی زانو پس از جراحی کاهش پیدا کرده و قوی شدن ماهیچه‌ها تسریع شود. وجود دستگاه CPM برند ایرانی – چینی در کلینیک‌های فیزیوتراپی یکی از ضروریات در این زمینه محسوب می‌شود. از اینکه تا پایان گفتار همراه ما بودید؛ سپاسگزاریم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *