ذاکر مشفق دستگاه لیزر قلمی جهت اختلال دفع در اهواز

ذاکر مشفق دستگاه لیزر قلمی جهت اختلال دفع در اهواز


دستگاه‌هایی با تکنیک بیوفیدبک و دستگاه لیزر قلمی جهت اختلال دفع ایرانی- چینی، بسیار کمک کننده بوده و در فیزیوتراپی، برای بهبود مشکلات اسکلتی عضلانی، اختلال مفصل گیجگاهی، تقویت عضلات ضعیف کارایی دارد.  استفاده از این دستگاه‌ها تاثیر مثبتی‌ در بهبود فعالیت عضلانی‌ و بازتوانی بعد از آسیب‌های ورزشی داشته که با کمک گرفتن از آن می‌توان تاثیر آن را پس از چند جلسه درمان مشاهده کرد. ما در این مقاله قصد داریم تا به دستگاه‌‌ بیوفیدبک و لیزر قلمی بپردازیم و مزایای استفاده از آن را بررسی کنیم؛ با ما همراه باشید.

بیوفیدبک چیست؟

به طور کلی، می‌توان گفت که بیوفیدبک نوعی تکنیک درمانی‌ می‌باشد که در آن اشخاص برای به دست آوردن سلامت خود، با استفاده از امواج ساتع شده از بدن خودشان، آموزش می‌بینند. در این تکنیک شما به حسگرهای الکتریکی وصل شده و این حسگرها، دیتاهایی را در مورد اعصاب و فعالیت‌های خود مختار بدن اندازگیری می‌کنند و در حالت یک فیدبک صوتی و تصویری، به پزشک معالج نشان می‌دهند. با بهره گیری از فیدبک‌های صوتی یا تصویری، افراد می‌توانند کنترل بالاتری بر عملکرد اندام‌هایشان به دست آورند. این حس‌گرها به شما آموزش می‌دهند که چگونه تغییرات ظریفی در بدن خود، ایجاد کنید و خود باعث کاهش اسپاسم عضلانی شوید.

دستگاه لیزر قلمی جهت اختلال دفع در اهواز

به عنوان نمونه، اگر بیمار قصد داشته باشد تا عضلاتش را شل کند یا میزان انقباض را کاهش دهد باید سعی کند تا چشمک زدن یا بوق زدن را کم نماید. در این شرایط، انقباض عضلانی اندازه‌ گیری می‌شود. نکته مهم آن است که بیمار در این روش، مرتباً بازخورد انقباضات عضلاتش را در مانیتور مشاهده کرده و سعی نزدیک کردن خود، به هدف می‌کند.

کاربر‌های بیوفیدبک

دستگاه بیوفیدبک و دستگاه لیزر قلمی جهت اختلال دفع ایرانی-چینی در درمان مشکلات ماهیچه لگن مانند بی اختیاری ادرار فوری، بی‌اختیاری مدفوع و یبوست، ضعف ماهیچه‌ها و کمر درد، موثر است. این تکنیک درمانی، بیشتر در بیماری‌هایی به کار گرفته می‌شود که داروها برای درمانشان کارایی ندارند.

موارد استفاده از این روش با دستگاه گفته شده عبارت‌اند از:

  • کاهش ترمور در بیماری‌های عصبی مانند پارکینسون
  • شناخت عضلات درگیر اختلال
  • بازاموزی عضلات پس از عمل جراحی
  • بهبود مشکلات مادرزادی‌‌
  • ارام سازی و ریلکسیشن عضلات درگیر اسپاسم
  • انقباض عضلاتی که به دلایل گوناگون مهار شده‌اند، گاهی بعد از گچ گرفتن طولانی مدت یا سکته مغزی، بعضی از عضلات مهار می‌شوند که با بهره گیری از بیوفیدبک، بیمار یاد می‌گیرد که آن‌ها را آزا‌د کند.
  • تقویت عضلاتی‌ که دارای ضعف شدید می‌باشند
  • درمان مشکلات و دردهای مزمن
  • درمان بی ثباتی شانه
  • اختلالات مفصلی

جمع بندی

همانطور که در متن بالا گفته شد، استفاده از تکنیک بیوفیدبک و دستگاه لیرز قلمی جهت اختلال دفع ایرانی-چینی تاثیرات بسیار مثبتی بر روی بدن افراد درگیر داراست.

دستگاه لیزر قلمی جهت اختلال دفع در اهواز

این دستگاه در درمان زخم‌های نواحی مقعد مانند، بیماری فیشر و هموروئید موثر بوده و تاثیر بالایی در اختلالات دفع، به خصوص یبوست شدید، ایفا می‌کند. این دستگاه در تعدادی از مطب‌های فیزیوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد و شما می‌توانید در صورت داشتن هرگونه مشکلات عصبی و عضلانی از جدیدترین تکنیک‌های درمانی بهره گیری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *