دستگاه BFR در اهواز

دستگاه BFR در اهواز


امروزه بسیاری از تولیدکنندگان باتوجه به افزایش متقاضیان، دستگاه BFR ایرانی-چینی را به عنوان یگ محصول محدودکننده جریان خون طراحی و عرضه کرده‌اند. البته برخی از دستگاه‌های موجود در بازار ممکن است برای شما مناسب نباشند. بنابراین انتخاب یک دستگاه مدرن و استاندارد برای کلینیک‌های فیزیوتراپی، امری بسیار با اهمیت به‌شمار می‌رود. در ادامه با ما همراه باشید تا با بهترین دستگاه BFR ایرانی-چینی آشنا شوید.

خصوصیات کلی دستگاه BFR ایرانی-چینی

با استفاده از دستگاه BFR ایرانی-چینی جریان خون سرخرگی به صورت ناقص و جریان خون سیاهرگی به صورت کامل محدود می‌شود. لذا می‌توان گفت که یکی از دستگاه‌های موثر در تعیین فشار مناسب برای محدودیت جریان خون به شمار می‌رود. در این روش توان بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند افزایش می‌یابد. همچنین باعث رشد عضله‌ها و بهبود عملکرد عضلانی افراد کهنسال خواهد شد. این روش باعث کاهش لخته خون شده و در بازتوانی بیماران قلبی و تنفسی بسیار موثر واقع می‌شود. دستگاه BFR  ایرانی-چینی با ترشح هورمون رشد نورون‌های مغزی، عملکرد بیماران دارای مشکلات مغزی را بهبود می‌بخشد.

ویژگی‌ های موثر در کیفیت باندهای BFR

دستگاه BFR در اهواز
دستگاه BFR

برای تعیین کیفیت یک دستگاه محدودکننده جریان خون چند قاعده اصلی وجود دارد که تعیین می‌کند آیا کیفیت دستگاه BFR ایرانی-چینی مناسب است یا خیر؟! در ادامه با دسته‌بندی‌های موثر در کیفیت باندهای BFR آشنا خواهید شد.

جنس

از مهم‌ترین عواملی است که هنگام جستجو باندهای BFR باید به آن توجه داشت، نوع متریالی است که این باندها با آن ساخته‌ شده اند. نوارهای الاستیک و باندهای فشاری از قیمت مناسب‌تری برخوردار هستند. ضمنا دستگاه‌های BFR که از متریال مختلفی ساخته‌شده‌اند، دارای یک ویژگی منفی هستند. درواقع- فشار اعمال‌ شده در حین تمرین BFR ثابت نخواهد بود که جزو معایب آن محسوب می‌شود.

اندازه

مورد دیگری که هنگام خرید دستگاه باید به آن توجه کرد، اندازه کاف است. دستگاه باید تا اندازه تعیین‌ شده بلند باشد و اندام‌های مورد آموزش را به‌طور کامل در برگیرد. به‌منظور اینکه اندازه کاف با اندامی که تمرین محدودکننده جریان خون را انجام می‌دهند مطابقت داشته باشد، دستگاه‌های باکیفیت BFR با بند بازو و پا ارائه می‌گردند. کاف‌های پهن‌تر بدون نیاز به فشار بیش‌ از اندازه، عملکرد بهتری در کاهش جریان خون خواهند داشت.

اعمال فشار

هنگامی که به دنبال بهترین دستگاه BFR هستید، چگونگی اعمال فشار یکی از موارد قابل توجه است. برخی از کاف‌ها با محکم‌تر کشیدن باندها فشار لازم را وارد می‌کنند.

اندازه گیری فشار

بررسی و توجه به اینکه چگونه باندهای BFR مقدار فشار وارد شده به اندام‌های مختلف بدن را اندازه‌گیری می‌کنند، امری ضروری است. برخورداری از تجهیزات باکیفیت و مناسب به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی بتوانید از میزان فشار مطلع شوید.

سخن پایانی

در این مقاله با بررسی ویژگی‌های دستگاه BFR ایرانی-چینی متوجه مزایای این دستگاه شدیم و دانستیم که در بازتوانی بیماران تنفسی، قلبی و مغزی بسیار مفید واقع شده و باعث تقویت عضلات می‌شود. فراموش نکنید که نحوه انتخاب دستگاه مناسب محدودکننده جریان خون بسیار حائز اهمیت است. برخورداری از تجهیزات باکیفیت و مناسب به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی بتوانید از میزان فشار وارد شده به طور دقیق مطلع شوید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *