کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز

کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز


امروزه مراکز زیادی خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی را به بیماران و افراد با بیماری‌های خاص ارائه می‌دهند. درواقع در این مراکز از روش‌های درمانی همچون جریان‌های الکتریکی، تمرینات ورزشی و حتی تجهیزات مکانیکی استفاده می‌شود تا از انواع بیماری‌های جسمانی پیشگیری شده و مفاصل و عضلاتی که طی حوادث یا آسیب‌های سخت، توان خود را از دست داده‌اند، بازسازی شوند؛ اما شاید برایتان سوال باشد که بدانید یک کلینیک فیزیوتراپی مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟ و چه خدماتی را ارائه می‌کند؟ ما در ادامه قصد داریم به بررسی بهترین مرکز فیزیوتراپی و ویژگی‌ها و خصوصیات آن بپردازیم.

کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز

فیزیوتراپی نزدیک من

اگر ساکن اهواز و خوزستان هستید و به‌دنبال بهترین کلینیک فیزیوتراپی در ایران می‌گردید، کلینیک فیزیوتراپی کیانپارس با بیش‌ از یک دهه سابقه همواره در زمینه دیسک کمر و گردن، آسیب‌های مفصلی، درد و التهابات و آسیب‌های ورزشی تلاش می‌کند تا بهترین خدمات را براساس بروزترین دستاوردهای پزشکی و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های فیزیوتراپی دنیا از جمله کامپرشن تراپی، مگنت تراپی، دستگاه BRF، دستگاه CPM، دستگاه شاک ویو BTL، هایتون تراپی و… به شما عزیزان ارائه کند. بنابراین مجموعه فیزیوتراپی کیانپارس، بهترین کلینیک فیزیوتراپی در اهواز و ایران شناخته می‌شود که به درمان انواع اختلالات مفاصل و ماهیچه‌های بدن و التهابات مختلف می‌پردازد.

کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز

کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز

مراکز فیزیوتراپی

پس‌ از تشخیص پزشک معالج بر نیاز شما به فیزیوتراپی، شاید برایتان سوال باشد که بهترین کلینیک فیزیوتراپی کجاست؟ و چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ معیارهای متعددی در خوب یا بد بودن یک مجموعه فیزیوتراپی موثر هستند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تعبیه یک محیط مناسب برای مراجعه بیماران، کامل و به‌روز بودن تجهیزات مورداستفاده و حضور پرسنل در ساعات غیرکاری اشاره نمود. در ادامه به بررسی کامل ویژگی‌های یک مرکز فیزیوتراپی خوب خواهیم پرداخت.

کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز

آرامش در محیط مرکز فیزیوتراپی

یک کلینیک فیزیوتراپی باید محیط آرام و به‌دور از تنشی داشته باشد تا بیمارانی که به آن مراجعه می‌کنند در آرامش مداوا شوند. همچنین بهداشتی بودن و پاکیزگی محیط از دیگر شرایطی است که باعث ایجاد یک محیط آرام و بدون استرس برای بیماران می‌شود.

اطلاعات بیشتر   فیزیوتراپی آسیب دیدگی عضلات چهار سر ران

استفاده از تجهیزات بروز دنیا

از جمله مهم‌ترین مواردی که می‌تواند در ایجاد کلینیک موثر باشد، استفاده از تجهیزات پیشرفته است. امروزه روش‌های درمانی به‌سرعت در حال پیشرفت هستند؛ در نتیجه با تهیه و استفاده از تجهیزات بروز روند بهبود بیماران با سرعت بیشتری طی می‌شود. توجه داشته باشید که تکمیل و بروز بودن تجهیزات فیزیوتراپی یکی از عواملی است که یک مرکز فیزیوتراپی خوب از آن بهره می‌برد.

شخصیت فیزیوتراپیست

معمولا بیمارانی که به فیزیوتراپی نیاز دارند، ممکن است ناامید و افسرده باشند. درنتیجه پرسنل یک مرکز فیزیوتراپی خوب باید از ویژگی‌های اخلاقی مناسبی برخوردار باشند و با مهربانی، صبر و درک بالا با بیماران برخورد کنند. همچنین داشتن روحیه همدلی و برقراری ارتباط موثر با بیماران ازجمله ویژگی‌ها و خصوصیاتی است که افراد شاغل در فیزیوتراپی باید برخوردار باشند. فیزیوتراپیست ها باید شنونده خوبی باشند تا آرامش را به بیمار بازگردانند.

توانایی فیزیوتراپیست

فیزیوتراپیست‌هایی که در یک مرکز فیزیوتراپی کار می‌کنند باید مهارت و سابقه بالایی داشته باشند؛ چراکه در عملکرد کلی یک کلینیک فیزیوتراپی بسیار موثر است. این دسته از افراد باید سطح دانش بالایی داشته باشند و در ابتدا زیر نظر افراد با سابقه و مجرب کار کنند.

فیزیوتراپی با بیمه

خدمات درمانی ممکن است هزینه بالایی را به‌همراه داشته باشند؛ اما اگر در پوشش بیمه باشید و کلینیک فیزیوتراپی موردنظر با بیمه قرارداد داشته باشد، بخش اعظمی از هزینه‌های شما توسط بیمه پرداخت می‌شود. بنابراین دیگر نگران قیمت فیزیوتراپی نباشید؛ چراکه در مرکز فیزیوتراپی کیانپارس انواع خدمات با قیمتی مناسب و مقرون‌به‌صرفه به بیماران ارائه می‌شود. همچنین با توجه به اینکه این مرکز با بیمه‌های مختلف قرارداد دارد، بیماران به‌راحتی می‌توانند بخش عمده هزینه‌های خود را به واسطه بیمه جبران نموده و دغدغه‌ای از بابت هزینه‌ها نخواهند داشت. کاهش فشار هزینه‌های درمانی باعث می‌شود که بیمار منظم‌تر روند درمان خود را طی کند و بدون دغدغه مالی تنها به بازگشت سلامتی خود بیندیشد.

اطلاعات بیشتر   چگونه از بروزسینه پهلو جلوگیری کنیم؟

کلینیک تخصصی فیزیوتراپی

کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز

اگر برایتان سوال است که کلینیک فیزیوتراپی چه بخش‌هایی دارد؟ باید بدانید که یک مرکز فیزیوتراپی استاندارد از بخش‌های متعددی به‌منظور رفاه حال بیماران و انجام درمان‌های تخصصی تشکیل شده‌ است. بخش‌های اصلی یک مرکز فیزیوتراپی خوب و تکمیل شامل اتاق انتظار، اتاق پذیرش، اتاق ورزش، اتاق ماساژ، اتاق آب‌درمانی، دفتر مسئول فنی و کابین‌های درمانی است. همچنین بهترین مراکز فیزیوتراپی دارای بخش‌های داخلی به‌منظور نظم بخشیدن به کارها و رسیدگی به امور خدماتی هستند. بخش‌های داخلی هر مرکز فیزیوتراپی شامل سرویس بهداشتی عمومی، سرویس بهداشتی پرسنل، اتاق تعویض لباس، اتاق استراحت پرسنل، اتاق تاسیسات، آبدارخانه، آشپزخانه، محل نگهداری تجهیزات، بایگانی پرونده‌های بیماران و انبار نگهداری لوازم بیماران می‌شود.

کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز

کلینیک فیزیوتراپی کیانپارس با برخورداری از تمام این بخش‌ها به‌عنوان یکی از سرآمدترین کلینیک‌های فیزیوتراپی در اهواز شناخته می‌شود که طی سال‌های اخیر توانسته جهت خدمات به بیماران گام موثری را بردارد. در این مرکز درمان بیماران با انواع دستگاه‌های فیزیوتراپی و روش‌های مختلف قابل‌اجرا بوده و بیمار را از مراجعه به دیگر کلینیک‌های فیزیوتراپی بی‌نیاز می‌سازد. خدماتی که در این مرکز فیزیوتراپی به بیماران ارائه می‌شود، به شرح زیر است.

شاک ویو

در روش شاک ویو از امواج قوی به‌منظور درمان بیمار استفاده می‌شود. این دسته از امواج و جریان خون را افزایش داده و باعث بازسازی سلول‌های مرده می‌شوند که درنتیجه درد بیمار تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

ماساژ و درمان دستی

ماساژ و درمان دستی برای بسیاری از بیماران کاربرد دارد؛ چراکه کمترین عوارض به‌همراه داشته و کاملا طبیعی است. درمان دستی با استفاده از ورزش‌های تقویتی، کشش و ماساژ انجام می‌گیرد. این نوع درمان برای بازسازی بدن و انجام حرکات مکانیکی مفاصل کاربرد گسترده‌ای دارد.

ورزش‌درمانی

از جمله روش‌های موثر درمان در فیزیوتراپی، ورزش محسوب می‌شود. این دسته از ورزش‌ها برای درمان انواع جراحات و آسیب‌ها کاربرد دارد؛ اما توجه داشته باشید که برای هر جراحت، ورزش مخصوصی در نظر گرفته می‌شود. برخی از این ورزش‌ها به‌گونه‌ای هستند که پس ‌از تکمیل روند درمان بیمار همچنان باید به انجام آن‌ها ادامه دهد.

اطلاعات بیشتر   وبینار کاربرد واقعیت مجازی(VR) در فیزیوتراپی

الکتروتراپی

از روش الکتروتراپی برای بازیابی ماهیچه‌ها استفاده می‌شود. در این روش فیزیوتراپیست با به‌کارگیری یک محرک کوچک به منقبض شدن ماهیچه‌ها کمک کرده و بی‌تحرکی را از قسمت موردنظر می‌گیرد. انجام ورزش در کنار الکتروتراپی می‌تواند یک ترکیب بسیار موثر برای بیمار باشد

مگنت تراپی

یکی از روش‌های درمانی که با استفاده از انرژی مغناطیسی انجام می‌شود، مگنت تراپی است. امواج استفاده‌شده در این روش در بافت‌های عضلانی، استخوانی و اعصاب تاثیر گذاشته و به درمان بیمار منجر می‌شود.

اولتراسوند

طبق تحقیقات انجام‌شده استفاده از امواج می‌تواند در ترمیم بافت‌ها تاثیر مثبتی داشته باشد. در روش اولتراسند با به‌کارگیری امواج بر روی بافت‌های بدن به ترمیم زودتر آن‌ها کمک می‌کند. استفاده از روش اولتراسوند به حرکت دادن مفاصل کمک موثری می‌کند و برای جراحت بافت‌های همبند مفید است.

تراکشن

روش تراکشن برای فتق دیسک کاربرد داشته و در کاهش درد بیماران مبتلا به دیسک پایینی کمر بسیار موثر است. در این روش مهره‌ها از یکدیگر جدا می‌شوند تا فشار کمتری به دیسک کمر وارد شود و اعصاب فضا بیشتری داشته باشند. اگر بیمار با استفاده از روش تراکشن درمان شود دیگر نیازی به عمل جراحی نخواهد داشت.

جمع بندی

کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز کلینیک فیزیوتراپی اهواز مرکز فیزیوتراپی اهواز درمانگاه و بیمارستان و مطب فیزیوتراپی در شهر اهواز

در این مطلب به بررسی مراکز فیزیوتراپی و ویژگی‌هایی که لازمه یک فیزیوتراپی خوب است، پرداختیم. فیزیوتراپی در دسته مهم‌ترین شاخه‌های علوم پزشکی قرار می‌گیرد که برای درمان مشکلات مفصلی و عضلانی ناشی از آسیب‌های وارد شده به بیماران کمک می‌کند تا سلامت خود را دوباره به دست آورند. انتخاب یک مرکز فیزیوتراپی خوب که از روش‌های مختلفی برای درمان استفاده کند و متخصصین آن تجربه بالایی داشته باشند، امری بااهمیت است. کلینیک فیزیوتراپی کیانپارس اهواز تمام خصوصیاتی که یک فیزیوتراپی خوب باید داشته باشد را دارد. شما نیز می‌توانید برای حضور در این مجموعه از طریق مراجعه به وب‌سایت و پر نمودن فرم رزرو نوبت فیزیوتراپی اقدام کنید. هدف مرکز فیزیوتراپی کیانپارس ارائه بهترین خدمات با بالاترین کیفیت به شما عزیزان است. بنابراین هر زمان به فیزیوتراپی نیاز داشتید مجموعه فیزیوتراپی کیانپارس بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

6 دیدگاه

  • ارتباط بین تمرینات‌ورزشی فیزیوتراپی و بهبود عملکرد ورزشی در ورزشکاران حرفه‌ای چگونه است؟

  • تأثیر تمرینات‌ورزشی فیزیوتراپی برای بهبودی فعالیت افرادی مبتلا به افتراق عضلاتی و سندرم درد میانی چگونه‌است می‌تواند به کاهش درد و بهبود عملکرد کمک کند؟

  • آیا فیزیو تراپی می‌تواند در کمک به نقاحت بیمارانی با این مرض در قسمت صورت و گردن و شانه و دست و آرنج هستند، مفید باشد؟

  • چگونه می‌توان برنامه‌های فیزیوتراپی بعد از جراحی اندام‌ها را به نحوی تنظیم کرد که به تعداد جلسات معین بیماری منجر شود؟

  • چگونه فیزیوتراپی می‌تواند بهبودی عملکرد افراد مبتلا به مشکلات عضلانی و سیستم عصبی کمک کند و ب‌چه صورت می‌تواند به افزایش قدرت عضلات و توانایی حرکتی آنها کمک کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *