اهمیت انجام فیزیوتراپی بعد از جراحی تاندون

اهمیت انجام فیزیوتراپی بعد از جراحی تاندون


بعد از انجام جراحی تاندون‌ها باید به‌دنبال یک کلینیک فیزیوتراپی معتبر باشید که انواع خدمات فیزیوتراپی را به بهترین شکل ممکن به شما ارائه دهد. مرکز تخصصی فیزیوتراپی کیانپارس بهترین کلینیک فیزیوتراپی در ایران و اهواز شناخته می‌شود که از دستگاه‌ها و تجهیزات متنوع و به‌روزی جهت انجام درمان‌های فیزیوتراپی استفاده می‌کند. توجه داشته باشید که برای پیگیری درمان خود حتما نیازی نیست که به این مجموعه مراجعه کنید؛ چراکه مرکز تخصصی کیانپارس خدمات فیزیوتراپی در منزل را نیز برای شما در نظر گرفته است تا هرچه راحت‌تر و بدون اتلاف زمان درمان فیزیوتراپی خود را در منزل و با حضور خانواده انجام دهید. در این مجموعه از روش‌های بسیار کاربردی و موثری جهت کاهش درد و التهاب و بهبود عضو آسیب‌دیده بعد از جراحی استفاده می‌شود که در ادامه به هریک از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 فیزیوتراپی بعد از جراحی تاندون دراهواز

شاک ویو تراپی

یکی از روش‌های موثر برای انجام فیزیوتراپی بعد از جراحی تاندون، شاک‌ویوتراپی است. در این روش از امواج کم‌انرژی به‌منظور تاباندن به تاندون جراحی‌شده استفاده می‌شود. این روش کمک می‌کند تا پارگی و زخم تاندون بهبود یافته و همچنین برای التهاب تاندون‌های مختلف بدن بسیار موثر است. از دیگر مزیت‌های  شاک‌ویوتراپی می‌توان به اکسیژن‌رسانی و خون‌رسانی به بخش‌های آسیب‌دیده اشاره نمود. همچنین این روش به افزایش تولید کلاژن‌سازی و کاهش درد و التهاب کمک می‌کند.

اگر شما هم علاقه‌مند به آشنایی با روش‌‌های مختلف فیزیوتراپی هستید، و قصد دارید دوره درمان خود را در بهترین کلینیک فیزیوتراپی، و زیر نظر یک پزشک متخصص و دارای مدرک دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی در ایران سپری کنید.

می‌توانید از طریق تکمیل فرم رزرو نوبت؛ فیزیوتراپیست ذاكر مشفق دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران با سال ها تجربه کار در کشور کانادا عضو انجمن فیزیوتراپی ایران و کانادا ارتباط برقرار کرده و از مشاوره و هماهنگی‌های لازم جهت مراجعه حضوری، بهره‌مند شوید. همچنین لازم به ذکر است که با رزرو نوبتبه صورت آنلاین؛ از ۱۰ درصد تخفیف خدمات درمانی هم برخوردار خواهید شد.

همان‌طور که می‌دانید، هزینه فیزیوتراپی در منزل متفاوت بوده و بستگی به عوامل مختلفی دارد. این عوامل شامل موقعیت جغرافیایی، تجربه و تخصص فیزیوتراپیست، نوع درمان مورد نیاز و تعداد جلسات می‌باشد. همچنین، هزینه‌ها ممکن است شامل هزینه‌های اضافی مانند هزینه‌های انتقال و تجهیزات مورد نیاز برای جلسات فیزیوتراپی در منزل باشد. انتخاب یک مرکز با تجربه و معتبر می‌تواند به شما کمک کند تا هزینه فیزیوتراپی در منزل را بهینه‌سازی کنید و از خدمات باکیفیت بهره‌مند شوید.

اطلاعات بیشتر   سندرم دکوروان یا شست بلک ‌بری چگونه تشخیص داده می‌ شود؟

لیزر تراپی

در لیزر تراپی از امواج لیزر استفاده می‌شود تا تاندون آسیب‌دیده گرم شود. در این روش معمولا از لیزر کم‌توان کمک گرفته می‌شود تا هیچ‌گونه عارضه و خطری برای بیمار ایجاد نکند. لیزر تراپی باعث افزایش سرعت در ترمیم تاندون‌ها و بخش‌های آسیب‌دیده، افزایش انعطاف‌پذیری و بهبود دامنه حرکتی می‌شود. همچنین این روش در کاهش التهاب و درد ناشی از جراحی تاندون موثر است.

اولتراسوند تراپی

در اولتراسوند تراپی از امواج دارای فرکانس بالا استفاده می‌شود و در کنار دیگر روش‌های فیزیوتراپی بسیار موثر خواهد بود. این روش از مزیت‌هایی همچون بهبود دامنه حرکتی، کاهش خشکی در مفاصل، کاهش تورم و التهاب، افزایش خون‌رسانی به بافت‌های آسیب‌دیده و انعطاف‌پذیری برخوردار است.

سرما درمانی

سرما درمانی نیز یکی دیگر از روش‌های درمانی فیزیوتراپی است که به کاهش درد، التهاب و تورم کمک می‌کند. همچنین بهبود عضو آسیب‌دیده با استفاده از این روش بسیار سریع‌تر خواهد بود.

سوزن خشک

در روش سوزن خشک سوراخ‌هایی ریز با استفاده از سوزن در تاندون ایجاد می‌شود. این سوزن‌ها با تحریک تاندون باعث درمان بخش آسیب‌دیده می‌شوند. همچنین روش سوزن خشک به کاهش تنش و گرفتگی تاندون کمک کرده و باعث خون‌رسانی و تغذیه بافت می‌شود. البته توجه داشته باشید که این روش در کنار دیگر روش‌های فیزیوتراپی استفاده می‌شود تا سرعت بهبود شما را افزایش دهند.

6 دیدگاه

  • تاثیر تمرین در فیزیوتراپی کیانپارس می تواند بهبودی عملکرد افراد با مشکلات مفصلی مانند آرتروز و آسیب‌های ورزشی کمک کنند و ب‌چه صورت می‌توانند به کاهش درد و بهبود انعطاف پویایی مفاصلی کمک کنند؟

  • چگونه می‌توان از تکنیک‌های تنفسی در فیزیوتراپی پس از جراحی اندام‌ها بهره برد و ب‌چه صورت تاثیرات آن بر تهوع و استرس بیماران را کاهش داد؟

  • چگونه می‌توان از تمرینات‌ورزشی فیزیوتراپی در کنترل و بهبود کیفیت حرکت‌ها و انعطاف پذیری بعد از جراحی اندام‌ها بهره‌برد؟

  • چطور می‌توان فیزیوتراپی را برای بهبود عملکرد بیمارانی با این مرض در قسمت فیزیوتراپی پاها و کمر و ستون فقرات پایین هستند، به کار برد؟

  • چگونه تمرینات‌ورزشی توانبخشی می‌توانند در بهبود وضعیت عضلاتی و سیستم عصبی کودکان با اختلالات توجه و بیش‌فعالی مؤثر باشند و ب‌چه صورت می‌توانند به افزایش تمرکز و توجه آنها کمک کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *