با توجه به عوارض بسیار جدی و شدید بیماری سینه‌پهلو همواره توصیه می‌کنیم با استفاده از برخی راهکارهای مراقبتی از بروز این عارضه جلوگیری کنید. سینه‌پهلو یا ذات‌الریه در بسیاری از موارد قابل پیشگیری خواهد بود. در ادامه برخی از روش‌هایی که از ابتلا به سینه‌پهلو جلوگیری می‌کنند را معرفی خواهیم نمود.

  • اولین راهکار برای جلوگیری از ابتلا به ذات‌الریه یا پنومونی واکسینه شدن است. هر دو واکسن پره ونار 13 و پنوموواکس در محافظت از بدن در برابر ذات‌الریه موثر هستند. البته توجه داشته باشید این واکسن‌ها از تمام انواع ذات‌الریه جلوگیری نمی‌کنند؛ اما افرادی که واکسینه شده باشند هنگام بروز بیماری، علائم خفیف و کوتاهی را تجربه خواهند کرد.
  • سیگار کشیدن افراد را مستعد ابتلا به انواع عفونت های تنفسی به ویژه سینه پهلو قرار می‌دهد. بنابراین در صورتی که عادت به سیگار کشیدن دارید، سعی کنید که استفاده از آن را کاهش و درنهایت قطع کنید.
  • دستان خود را به‌طور مرتب با آب و صابون بشویید و هنگام عطسه و سرفه، دهان و بینی خود را بپوشانید.
  • به‌منظور تقویت سیستم ایمنی بدن، یک شیوه زندگی سالم درپیش بگیرید. رژیم غذایی سالم، استراحت کافی و ورزش‌های مناسب به‌منظور پیشگیری از انواع بیماری‌ها توصیه می‌شود.

همان‌طورکه گفته شد سینه پهلو نوعی بیماری ریوی بوده که به‌علت عفونت ویروس‌ها، باکتری‌ها و عفونت قارچی باعث التهاب ریه‌ها می‌شود. حال که با علائم سینه‌پهلو آشنا شدید، توصیه می‌کنیم با مشاهده کوچک‌ترین نشانه‌های این بیماری حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا در صورت لزوم تحت درمان قرار گیرید. توجه داشته باشید زمانی‌که بیماری در مراحل اولیه درمان شود، خطر ابتلا به نوع شایع‌تر آن برای شما وجود نخواهد داشت. پیگیری درمان فیزیوتراپی یکی از روش‌های موثر بهبودی محسوب می‌شود. اگر شما یا اطرافیانتان دچار سینه‌پهلو شده‌اید و به‌دنبال مرکزی هستید که قیمت فیزیوتراپی در آن مقرون‌به‌صرفه و مناسب باشد، کلینیک تخصصی فیزیوتراپی کیانپارس بهترین انتخاب برای شما خواهد بود؛ چراکه این مجموعه با انواع بیمه‌های موجود در کشور طرف قرارداد است. درصورتی‌که قصد رزرو نوبت فیزیوتراپی از این مرکز را داشتید، تنها کافی است با مراجعه به وب‌سایت مجموعه اقدام به تکمیل فرم مربوطه کنید.

اطلاعات بیشتر   فیزیوتراپی آسیب رباط‌های کلترال

سوالات متداول

1- آیا سینه پهلو بیماری مسری است؟

سینه‌پهلو یا ذات‌الریه ویروسی یا باکتریایی مسری بوده و ممکن است از طریق تنفس به دیگران سرایت پیدا کند. همچنین این بیماری از طریق سطوح یا اشیاء آلوده نیز منتقل می‌شود؛ اما امکان انتقال پنومونی قارچی از فردی به فرد دیگر وجود ندارد.

2- بیماری سینه پهلو با برونشیت چه تفاوتی دارد؟

سینه پهلو یا پنومونی عارضه‌ای است که سبب التهاب کیسه‌های هوایی موجود در ریه‌ها می‌شود؛ اما برونشیت سبب التهاب لوله‌هایی خواهد شد که از نای به ریه‌ها منتهی می‌شوند.

3- علائم سینه‌پهلو در کودکان چیست؟

مشکل در تنفس، کمبود انرژی و تغییر اشتها از جمله مهم‌ترین نشانه‌های سینه‌پهلو در کودکان محسوب می‌شود.

6 دیدگاه

  • چگونه می‌توان از تمرینات‌ورزشی توانبخشی به عنوان یک ابزار برای پیشگیری از اختلالات عضلانی و اسکلتی در ورزشکاران بهره برد و ب‌چه صورت این تمرینات‌ورزشی می‌توانند بهبودی عملکرد و پیشگیری از آسیب‌های ورزشی کمک کنند؟

  • تأثیر تمرینات‌ورزشی فیزیوتراپی در بهبود عملکرد ورزشی ورزشکاران حرفه‌ای و تکنیک‌های اجرایی ورزش‌های خاص چگونه‌است می‌تواند بهبودی عملکرد آنها در رقابت‌های ورزشی کمک کند؟

  • چطور می‌توان از تکنیک‌های فیزیوتراپی در نقاحت بیمارانی با این مرض در قسمت دست و آرنج هستند، بهره برد؟

  • چگونه می‌توان از فیزیوتراپی در کاهش درد و بهبود کیفیت زندگی افرادی که مشکل میگرن یا سردردهای مزمن هستند استفاده کرد؟

  • تأثیر تمرینات‌ورزشی فیزیوتراپی در تسریع بهبودی و تقویت عضلات بعد از جراحی پا و زانو ب‌چه صورت‌است می‌تواند بهبودی توانایی حرکتی و پشتیبانی مفاصل کمک کند؟

  • تاثیر فیزیوتراپی در درمان عملکرد کودکان با اختلالات حرکتی و توسعه‌ای چگونه‌است می‌تواند به کودکان کمک کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *