کلینیک فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی در اهواز فیزیوتراپی کیانپارس irandpt ایران دی پی تی

کلینیک فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی در اهواز فیزیوتراپی کیانپارس irandpt ایران دی پی تی


امروزه یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌هایی که اغلب افراد هنگام استفاده از خدمات فیزیوتراپی با آن روبرو هستند، هزینه‌های مربوط به دریافت این‌گونه خدمات است. تعرفه بالا فیزیوتراپی باعث شده تا برخی افراد از روش‌های درمانی فیزیوتراپی استفاده نکرده و درمان خود را پیگیری نکنند؛ اما مراکز مختلف درمانی با ارائه قرارداد با سازمان‌های بیمه‌گر همچون بیمه تامین اجتماعی سعی در کاهش هزینه‌های بیماران و افزایش کیفیت درمان دارند. البته توجه داشته باشید که هزینه فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی مطابق تعرفه اعلام‌شده توسط سازمان تامین اجتماعی به مراکز درمانی فیزیوتراپی بوده و هر سال ممکن است متفاوت باشد. در این مطلب قصد داریم به ارائه اطلاعات جامعی در زمینه کلینیک فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی بپردازیم؛ در ادامه با ما همراه باشید.

کلینیک فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی در اهواز فیزیوتراپی کیانپارس irandpt ایران دی پی تی

دریافت خدمات فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی

خدمات فیزیوتراپی در حوزه مراقبت از سلامت قرار گرفته و انواع متعددی از بیماری‌ها و آسیب‌های فیزیکی را تحت پوشش قرار می‌دهد. به‌طورکلی این دسته خدمات سطح سلامت عمومی افراد را تا حد قابل‌توجهی ارتقا می‌بخشند. فیزیوتراپیست‌ها نیز روش‌های مراقبتی لازم را به بیماران ارائه می‌کنند تا پس‌ از تشخیص آسیب وارده به درمان آن بپردازند. به‌طورکلی مجموعه‌های فیزیوتراپی در ارزیابی و بازیابی قدرت، استقامت و توانایی‌های بدنی که تحت تاثیر بیماری یا آسیب‌های جسمی قرار گرفته‌ است، همواره همراه بیمار هستند. متخصصین فیزیوتراپی نیز با پزشک معالج بیمار همکاری نزدیک داشته و از بروز مشکلات جسمانی ناشی از ورزش، بیماری، افزایش سن، عدم تحرک طولانی‌مدت و… جلوگیری می‌کنند.

بنابراین بهره‌گیری از فیزیوتراپی در موارد مختلفی همچون مشکلات ماهیچه‌ای، عوارض عصبی، بیماری‌های عضلانی، اختلالات اسکلتی و… یک امر ضروری محسوب می‌شود؛ اما توجه داشته باشید که هزینه‌های مربوط به درمان هریک از مشکلات و آسیب‌های فیزیکی کاملا متفاوت بوده و به‌همین دلیل لازم است که بیماران در جریان هزینه این دسته خدمات قرار گیرند.

اطلاعات بیشتر   کلینیک فیزیوتراپی با بیمه دانا در اهواز

کلینیک‌هایی که طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی هستند، هزینه‌های خدمات فیزیوتراپی را متناسب با تعرفه اعلام‌شده توسط این سازمان تعیین می‌کنند. در صورت بروز مواردی همچون تغییر هزینه‌های درمان، این تعرفه‌ها نیز متغیر بوده و ثابت نخواهند ماند. در بسیاری از مواقع بیمار به‌دلیل عدم شناخت میزان هزینه دریافتی خدمات فیزیوتراپی، هنگام پرداخت آن‌ها دچار مشکلات مختلفی خواهد شد. همین امر نشان‌دهنده ضرورت کسب اطلاع کامل درباره هزینه فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی را نشان می‌دهد.

کلینیک فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی در اهواز فیزیوتراپی کیانپارس irandpt ایران دی پی تی

مرکز تخصصی کیانپارس به‌عنوان بهترین کلینیک فیزیوتراپی در ایران و اهواز جهت رفاه حال بیمه‌شدگان اقدام به عقد قرارداد با بیمه تامین اجتماعی نموده است تا از بار هزینه‌های درمان کاسته شود. بنابراین افراد تنها لازم است دغدغه بهبودی خود را داشته باشند و برای درمان هرچه زودتر خود اقدام کنند.

بیمه تامین اجتماعی کدام خدمات فیزیوتراپی را پوشش می‌ دهد؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که در زمینه فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی باید به آن اشاره نمود، موارد تحت پوشش این بیمه در زمینه فیزیوتراپی است. امروزه روش‌های درمانی زیر از مجموعه خدمات قابل ارائه فیزیوتراپی هستند که با کمک بیمه تامین اجتماعی به‌طور کامل پوشش داده می‌شوند.

 • اولتراسوند
 • تنس
 • اف ای اس FES
 • فارادیک
 • هات پک HP
 • اینفرارد آر آی Infrared IR

بنابراین به‌منظور بهره‌گیری از دیگر روش‌های مربوطه، هزینه فیزیوتراپی باید به‌صورت آزاد پرداخت شود؛ اما با انتخاب یک مجموعه مناسب فیزیوتراپی می‌توانید در رابطه با پرداخت هزینه‌های آزاد خود نیز تا حد قابل‌توجهی صرفه‌جویی داشته باشید. همچنین توجه داشته باشید در صورت تجویز فیزیوتراپی توسط متخصصین زیر هزینه فیزیوتراپی توسط تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد.

 • متخصص ارتوپدی
 • متخصص مغز و اعصاب
 • متخصص قلب و عروق
 • متخصص جراحی عمومی
 • متخصص داخلی
 • متخصص روماتولوژی
 • متخصص زنان و زایمان
 • متخصص ارولوژی
 • متخصص گوش، حلق و بینی
 • متخصص پزشکی ورزشی
 • متخصص طب فیزیکی و توان‌بخشی

در صورت تجویز نسخه توسط متخصص می‌توانید 15 جلسه از خدمات فیزیوتراپی را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی استفاده کنید؛ اما اگر نسخه شما از پزشک عمومی باشد، بیمه تا 10 جلسه را تحت پوشش قرار می‌دهد.

اطلاعات بیشتر   تاندونیت زانو

کلینیک فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی در اهواز فیزیوتراپی کیانپارس irandpt ایران دی پی تی

فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی در کلینیک تخصصی کیانپارس

مجموعه کیانپارس تخصصی‌ترین کلینیک فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی در اهواز و خوزستان بوده که خدمات خود را با بالاترین کیفیت ارائه می‌دهد. بخش عظیمی از بیماران به‌دلیل تصور خود نسبت‌ به هزینه بالا فیزیوتراپی، از پیگیری درمان خود خودداری می‌کنند. درحالی‌که تعرفه مربوط به انجام این خدمات در کلینیک فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی تا حد زیادی کاهش می‌یابد. لازم به ذکر است بیمه تامین اجتماعی حدود 30 درصد از کل هزینه‌های فیزیوتراپی بیمار را پوشش می‌دهد و پرداخت 70 درصد از هزینه‌های فیزیوتراپی برعهده بیمار خواهد بود. بنابراین توصیه می‌کنیم برای پیگیری درمان خود حتما به یک کلینیک فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی در اهواز مراجعه کنید تا بخشی از هزینه‌های پرداختی شما تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

کلینیک فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی در اهواز فیزیوتراپی کیانپارس irandpt ایران دی پی تی

البته درنهایت توجه داشته باشید که هزینه فیزیوتراپی در کلینیک فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی به فاکتورهای دیگری نیز ارتباط دارد که هریک از آن‌ها می‌توانند به‌صورت مستقیم بر روی هزینه نهایی پرداختی هر فرد تاثیر بگذارند. از جمله این موارد می‌توان به طول مدت درمان، عضو موردنظر و هزینه مربوط به بهره‌گیری از تجهیزات پزشکی اشاره نمود. به یاد داشته باشید هزینه مربوط به فیزیوتراپی اعضا بسیار حساس در مقایسه با اعضایی که دارای حساسیت کمتری هستند، بالاتر خواهد بود. همچنین هرچه میزان جلسات مورد نیاز برای تکمیل روند درمان افزایش یابد، هزینه پرداختی نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین بهترین روش موجود برای کاهش هزینه‌های این روش درمانی، بهره‌گیری از خدمات کلینیک‌هایی است که با بیمه‌ها طرف قرارداد هستند.

استفاده از خدمات مجموعه کیانپارس به عنوان یک کلینیک فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی در اهواز و خوزستان باعث کاهش هزینه‌های مذکور شده و شما می‌توانید با خیالی آسوده نسبت‌ به رزرو نوبت فیزیوتراپی اقدام کنید. با رزرو نوبت در سریع‌ترین زمان ممکن به پیگیری درمان فیزیوتراپی در منزل یا در محل مجموعه خواهید پرداخت.

اطلاعات بیشتر   تاندونیت شانه یا عضله بالاخاری

هزینه فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی در کلینیک کیانپارس

قیمت فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی هرساله توسط این سازمان به مراکز درمانی و فیزیوتراپی اعلام می‌گردد. همچنین توجه داشته باشید که هرساله این تعرفه کمی متفاوت‌تر از سال‌های پیش خواهد بود. همان‌طورکه گفته شد سازمان تامین اجتماعی تنها هزینه فیزیوتراپی با برخی از دستگاه‌های رایج را می‌پذیرد و برای دریافت سایر خدمات فیزیوتراپی متناسب با نظر فیزیوتراپیست باید هزینه‌ها به‌صورت آزاد پرداخت نمایید.

کلینیک فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی در اهواز فیزیوتراپی کیانپارس irandpt ایران دی پی تی
کلینیک فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی در اهواز فیزیوتراپی کیانپارس irandpt ایران دی پی تی

لازم به ذکر است اگر بیش‌ از دو اندام بیمار نیاز به خدمات فیزیوتراپی داشته باشد، سازمان تامین اجتماعی ابتدا هزینه فیزیوتراپی اندام ضروری‌تر را طبق نظر فیزیوتراپیست پرداخت می‌کند. برای فیزیوتراپی اعضای دیگر نیز بیمار باید برگه بیمه تهیه نماید و در صورت پذیرش بیمه، پرداخت هزینه فیزیوتراپی سایر اعضا نیز با سازمان تامین اجتماعی خواهد بود. همچنین اگر تعداد ویزیت‌ها برای فیزیوتراپی کم‌تر باشد، مجموعه برای همان تعداد جلسات برگه بیمه صادر می‌کند.

به‌طورکلی توجه داشته باشید که هزینه فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی تفاوت قابل‌توجهی با هزینه فیزیوتراپی به‌صورت آزاد خواهد داشت. بنابراین اگر شما نیز تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستید، دیگر لازم نیست که نگران هزینه‌های سنگین خدمات درمان باشید.

جمع بندی

استفاده از خدمات فیزیوتراپی اساسی‌ترین نکته برای درمان بسیاری از مشکلات عضلانی، اسکلتی و… محسوب می‌شود. امروزه بیماران می‌توانند با کمک بیمه تامین اجتماعی نسبت‌ به بهره‌گیری از خدمات فیزیوتراپی اقدام کنند. هزینه نهایی فیزیوتراپی با استفاده از بیمه تامین اجتماعی به شکل قابل‌توجهی کاهش خواهد یافت. بنابراین بیمه‌شدگان این سازمان می‌توانند با پرداخت هزینه‌های بسیار اندک نسبت‌ به بهره‌گیری از این دسته خدمات اقدام نمایند. تنها کافی است به یک کلینیک فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی در اهواز و خوزستان مراجعه فرمایید تا تحت درمان قرار گیرید. مجموعه‌ای تخصصی فیزیوتراپی کیانپارس یکی از مجموعه‌هایی بوده که با انواع بیمه‌ها همچون بیمه تامین اجتماعی طرف قرارداد است.

6 دیدگاه

 • آیا فیزیو تراپی می‌تواند در نقاحت بیمارانی با این مرض در قسمت دست و پاهای جلو و عقب هستند، مفید باشد؟

 • تاثیر فیزیوتراپی در درمان عملکرد کودکان با اختلالات حرکتی و توسعه‌ای چگونه‌است می‌تواند به کودکان کمک کند؟

 • چگونه می‌توان تاثیرات روانی و روان‌شناختی فیزیوتراپی بعد از جراحی اندام‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و از طریق مشاوره‌های روان‌شناختی به بیماران کمک کرد؟

 • آیا فیزیوتراپی بعد از جراحی اندام‌ها نیاز به راهبری و پشتیبانی روان‌شناختی دارد و ب‌چه صورت می‌توان از متخصصان روان‌شناختی در مدیریت اثرات روانی مرتبط با جراحی و فیزیوتراپی بهره برد؟

 • چگونه می‌توان از روش‌های فیزیوتراپی برای تقویت عضلات پس از جراحی اندام‌ها بهره‌برد؟

 • آیا فیزیو تراپی می‌تواند در کمک به نقاحت بیمارانی با این مرض در قسمت صورت و گردن و شانه و دست و آرنج و بازو و مچ و پاهای جلو و پشت و کمر و ستون فقرات پایین و سینه و کمر و فیزیوتراپی پاها هستند، مفید باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *