بهترین روش درمانی برای تاندونیت کشکک زانو دراهواز

بهترین روش درمانی برای تاندونیت کشکک زانو دراهواز


شاید برای بسیاری از افراد عجیب به نظر برسد، اما باید بگوییم که حتی خم کردن نادرست و بیش از اندازه زانو در اثر انجام یک سری فعالیت نیز، می‌تواند بیماری زا شود.

تاندونیت کشکک زانو یکی از عارضه‌های عصبی و عضلانی دردناکی است که در اثر فشار و خم کردن مداوم زانو پدیدار می‌گردد، و به دلیل درد زیاد می‌تواند حتی به ناتوانی و کنترل حرکت نیز ختم شود.

تصمیم داریم در این مطلب در رابطه با این بیماری، شیوه‌های درمان و پیشگیری از آن صحبت کنیم. بنابراین اگر پزشک شما را مبتلا به این بیماری تشخیص داده است، یا خود تصور می‌کنید که به این عارضه درگیر شده‌اید، مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

تاندونیت کشکک زانو چیست؟

کشکک زانو هر فرد به وسیله یک تاندون به ساق پا متصل می‌شود. اگر این تاندون به دلیل فشار زیاد دچار التهاب و آسیب شود، گفته می‌شود که بیمار به تاندونیت کشکک زانو مبتلا شده است.

اگر چه همه افراد در خطر ابتلا به این بیماری هستند، اما درصد خطر ورزشکارانی که به صورت جدی والیبال و بسکتبال را دنبال می‌کنند، بسیار بیشتر است. تحقیقات نشان داده است که کودکان، ورزشکارانی و همچنین کسانی که مبتلا به اختلال پای ضربدری هستند، نسبت به افراد معمولی بیشتر در خطر ابتلا به این عارضه قرار می‌گیرند.

از مهم‌ترین علائم این بیماری می‌توان به درد و سوزش در هنگام حرکت و لمس زانو، تورم، سفتی و خشکی اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر   فیزیوتراپی آسیب رباط‌های صلیبی

بی‌توجه‌ای به این علائم می‌تواند شرایط بیماری را هر روز سخت‌تر کند‌.‌

علت تاندونیت کشکک زانو

شناخت علت تاندونیت کشکک زانو یکی از مهم‌ترین اهدافی است که معمولا توسط بسیاری از افراد دنبال می‌شود. در پاسخ به این سوال می‌توان گفت ضعف عضلات در پا و زانو، انجام فعالیت‌های سخت روزانه، ورزش زیاد و غیر اصولی، خم کرد کردن پا، استفاده زیاد از زانو و فشار از مهم‌ترین دلایل ابتلا به این عارضه است‌.

بنابراین افرادی که زیاد ورزش می‌کنند اما اصول ورزشی را در نظر نمی گیرند، بیشتر در خطر ابتلا هستند.

روش‌های درمان تاندونیت کشکک زانو

پس از اینکه پزشک به وسیله سونوگرافی، ام آر آی و اشعه ایکس به این تشخیص دست یافت که شما به بیماری تاندونیت کشکک زانو مبتلا هستید، اقداماتی درمانی لازم آغاز می‌شود. این نکته را در نظر داشته باشید که درمان این بیماری به زمان زیادی نیاز دارد. بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که در طی یک بازه زمانی کوتاه درمان شوید. متخصصان ابتلا سعی می‌کنند با شیوه‌های غیر تهاجمی درمان شما را حاصل کنند، سپس اگر روش‌های درمانی انجام شده پاسخ نداد، به سراغ روش‌های تهاجمی می‌روند. برخی از مهم‌ترین روش‌های درمانی در نظر گرفته شده برای این بیماری به شرح زیر است:

 • دارو درمانی

این شیوه درمانی معمولا در کنار دیگر روش‌ها برای کنترل درد استفاده می‌شود. متخصصان سعی می‌کنند با استفاده از قرص‌های مسکن درد ناشی از این عارضه را کنترل کنند. اگر میزان درد زیاد باشد ممکن است پزشک تزریق کورتیکواستروئید را پیشنهاد دهد‌. لازم به ذکر است که تزریق سلول و پلاسما نیز دو شیوه جدید درمانی هستند که می‌توانند موثر واقع شوند.

 • استراحت
اطلاعات بیشتر   سندرم دکوروان یا شست بلک ‌بری

اگر آسیب زیاد جدی نباشد، استراحت کردن به مدت کوتاه می‌تواند بهبودی لازم را حاصل کند. به همین دلیل پزشکان از بیمار می‌خواهند در ابتدا کمی استراحت کند‌.

 • کمپرس سرد

استفاده از کمپرس سرد یکی از روش‌هایی است که می‌تواند برای کنترل درد بسیار مفید باشد.

 • فیزیوتراپی تاندونیت کشکک زانو

یکی از موثرترین شیوه‌های درمانی که می‌تواند به کاهش بازه زمانی درمان کمک کند، فیزیوتراپی تاندونیت کشکک زانو است. در واقع متخصصان در این روش با استفاده از تکنیک‌هایی چون لیزر پرتوان، سوزن خشک، اولتراسوندتراپی، درمانهای دستی، شاک ویو تراپی، تیپینگ و همچنین تمرینات ورزشی سعی می‌کند به درمان و کنترل درد و التهاب بپردازند.

پیشگیری از تاندونیت کشکک زانو

متخصصان توصیه‌های بسیاری برای پیشگیری از تاندونیت کشکک زانو دارند که با عمل به این توصیه‌ها می‌توانید شانس ابتلا خود به این عارضه را کاهش دهید. برخی از این پیشنهادها به شرح زیرند:

 • وزن خود را کنترل کنید، و در صورت چاقی به متخصص تغذیه مراجعه کنید.
 • قبل از شروع ورزش کردن با استفاده از تمرینات کششی بدن خود را گرم کنید.
 • پس از اتمام ورزش با استفاده از تمرینات کششی لازم بدن خود را سرد کنید.
 • بر روی سطوحی که سختی بسیار زیادی دارند، نپرید.
 • عضلات پا و زانو خود را تقویت کنید‌.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تمامی اطلاعاتی را که لازم است در رابطه با درمان و پیشگیری تاندونیت کشکک زانو بدانید، در اختیارتان قرار دهیم. اما فراموش نکنید که تمامی روش‌های درمانی بیان شده در این مقاله باید توسط پزشک معالج یا متخصص مربوطه پیشنهاد شود تا تأثیرگذاری لازم را داشته باشد.

همان گونه که بیان کردیم فیزیوتراپی تاندونیت کشکک زانو یکی از موثرترین شیوه‌های درمانی در نظر گرفته شده برای این بیماری است که می‌تواند نقش بسیاری در کاهش زمان بازه درمان بیماری داشته باشد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که تخصص فیزیوتراپیست منتخب بسیار مهم است. اگر فرد یا کلینیک انتخاب شده اطلاعات صحیحی از درمان این بیماری نداشته باشد، این امکان وجود دارد که درمانی حاصل نشود. به همین دلیل توصیه می‌شود که حتما برای انجام فیزیوتراپی از کلینیک‌های معتبر و تخصصی که در این زمینه فعالیت دارند، کمک بگیرید. مجموعه کیان پارس به عنوان یکی از بهترین کلینیک‌های واقع شده در اهواز قادر است تا حتی سخت‌ترین بیماری‌ها را نیز به روش فیزیکی درمان و بهبود بخشد.

اطلاعات بیشتر   فیزیوتراپی مفصل مچ و انگشتان

رزرو نوبت

اگر قصد دارید برای دریافت خدمات فیزیوتراپی یا سایر شیوه‌های درمانی مربوط به فیزیوتراپی به کلینیک کیان پارس مراجعه کنید، رزرو نوبت به صورت اینترنتی بسیار مهم است.

Loading...

در واقع می‌توان گفت با رزرو نوبت به صورت اینترنتی زحمت انجام فعالیت‌های رفت و برگشت برای دریافت نوبت از دوش شما برداشته می‌شود‌. به عبارتی می‌توان گفت در وقت و هزینه شما صرفه جویی می‌شود.

سوالات متداول

هزینه فیزیوتراپی تاندونیت کشکک زانو چقدر است؟

هزینه فیزیوتراپی تاندونیت کشکک زانو بر اساس تعرفه خدمات فیزیوتراپی تعیین می‌شود. لازم به ذکر است که این هزینه در مراکز دولتی و خصوصی با یکدیگر متفاوت است. قطعا هر چه تعداد جلسات لازم برای بهبودی بیشتر باشد، هزینه فیزیوتراپی نیز بالاتر می‌رود.

تعداد جلسات فیزیوتراپی تاندونیت کشکک زانو چند تا است؟

بسته به میزان درگیری شما و همچنین نظر پزشک متخصص تعداد جلسات فیزیوتراپی لازم برای درمان تاندونیت کشکک زانو تغییر خواهد یافت.

 

6 دیدگاه

 • چطور می‌توان فیزیوتراپی را برای بهبود عملکرد بیمارانی با این مرض در قسمت صورت و گردن و شانه و دست و آرنج و بازو هستند، به کار برد؟

 • تمرینات‌ورزشی فیزیوتراپی چگونه می‌توانند در بهبود اختلالات نورولوژیکی کمک کنند؟

 • چگونه تمرینات‌ورزشی تعادلی و توانبخشی می‌توانند در پیشگیری از آسیب‌های ورزشی و افتادن در سالمندان کمک کنند و ب‌چه صورت می‌توانند بهبودی عملکرد روزمره و کیفیت زندگی آنها کمک کنند؟

 • تأثیر تمرینات‌ورزشی فیزیوتراپی در بهبود وضعیت مفصل زانو و پا و کاهش دردهای مربوط به آنها چگونه‌است می‌تواند بهبودی تابعیت و کیفیت حیات افراد مبتلا به مشکلات در این منطقه کمک کند؟

 • چطور می‌توان از فیزیوتراپی در نقاحت بیمارانی با این مرض در قسمت دست و پاهای جلو و پشت و کمر و ستون فقرات پایین هستند، استفاده کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *