با توجه به اینکه مسیر بهبود و درمان بعد از ابتلا به عارضه تاندونیت آشیل زمان‌بر و طولانی است، توصیه می‌کنیم از روش‌های پیشگیرانه‌ای به‌منظور جلوگیری از ابتلا به التهاب تاندون آشیل بهره ببرید. البته توجه داشته باشید که هیچ زمان نمی‌توان به‌طور کامل از بروز این بیماری جلوگیری کرد.

اما می‌توانید با استفاده از برخی کارها احتمال بروز این بیماری را کاهش دهید. در ادامه برخی از نکات مهم به‌منظور پیشگیری از تاندونیت آشیل را بررسی نموده‌ایم.

  • پیشنهاد می‌کنیم ورزش‌های سبکی همچون شنا را جایگزین ورزش‌های سنگین مانند دو و پرش کنید.
  • با توجه به اینکه یکی از دلایل اصلی التهاب تاندون آشیل، ورزش‌های ناگهانی و سنگین است، توصیه می‌کنیم هنگام شروع ورزش به‌آهستگی و به‌تدریج سطح فعالیت را افزایش دهید تا به تاندون آشیل فشار وارد نشود.
  • پیشنهاد می‌کنیم به‌صورت روزانه ساعاتی را برای انجام حرکات کششی در ساق پای خود اختصاص دهید؛ چراکه یکی از روش‌های جلوگیری از التهاب تاندون آشیل ایجاد کشش در تاندون به‌منظور حفظ انعطاف‌پذیری آن محسوب می‌شود.
  • عضلات ساق پای خود را با انجام تمرینات مناسب تقویت کنید تا از تاندون آشیل مراقبت شود.
  • پیشنهاد می‌کنیم به‌منظور جلوگیری از آسیب تاندون‌های آشیل از کفش‌های طبی و مناسب استفاده کنید. کفش مناسب جهت انجام تمرینات ورزشی باید دارای قوس کافی باشد تا هنگام ورزش‌های شدید از پاشنه شما محافظت کند.

التهاب و پارگی تاندون آشیل یک عارضه پرتکرار در ورزش یا دیگر فعالیت‌های پرتحرک محسوب می‌شود. این عارضه سبب ایجاد درد و ناراحتی در تاندون شده و اگر اقدام به درمان آن نشود، درنهایت باعث پارگی کامل تاندون خواهد شد. بنابراین در مرحله اول بعد از بروز علائم و نشانه‌ها باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا درمان مناسبی متناسب با نوع آسیب‌دیدگی برای شما انجام شود. راهکارهای مختلفی جهت درمان تاندونیت آشیل وجود دارند که در این مطلب به بررسی هریک از آن‌ها پرداختیم.

اطلاعات بیشتر   فیزیوتراپی بعد از جراحی رباط صلیبی یا ای سی ال(acl)

فیزیوتراپی یکی از راهکارهای بسیار موثر و پرطرفدار برای بهبود تاندونیت آشیل بوده که شما می‌توانید از آن بهره بگیرید. انجام فیزیوتراپی برای بهبود تاندونیت آشیل بسیار موثر بوده و پزشکان معمولا انجام آن را توصیه می‌کنند.

اگر نگران قیمت فیزیوتراپی هستید باید بگوییم در مجموعه تخصصی فیزیوتراپی کیانپارس هزینه نهایی فیزیوتراپی کاملا منصفانه تعیین‌شده و اگر تحت پوشش بیمه باشید این هزینه تا حد زیادی برای شما کاهش می‌یابد. حال اگر قصد رزرو نوبت فیزیوتراپی از این مجموعه دارید تنها کافی است از طریق فرم رزرو نوبت قرار داده شده در سایت مجموعه اقدام کنید تا کارشناسان مجموعه جهت هماهنگی‌های لازم با شما ارتباط برقرار کنند.

سوالات متداول

1- چه عواملی در ابتلا به تاندونیت آشیل تاثیرگذار هستند؟

جنسیت، سن، مشکلات فیزیکی، ابتلا به برخی بیماری‌ها و مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها ازجمله مواردی هستند که در ابتلا به التهاب تاندون آشیل موثر خواهند بود.

2- چه ورزش‌هایی احتمال ابتلا به تاندونیت آشیل را افزایش می‌دهند؟

ژیمناستیک، رقص، فوتبال، بیسبال، بسکتبال، دویدن، تنیس و والیبال احتمال التهاب تاندون آشیل را تا حد زیادی افزایش می‌دهند.

3- عدم درمان التهاب تاندون آشیل چه عوارضی را به همراه دارد؟

اگر التهاب تاندون آشیل یا پارگی‌های بسیار ریز در بافت تاندون درمان نشوند، منجر به پارگی کامل تاندون آشیل خواهند شد.

6 دیدگاه

  • آیا توانائی‌های فیزیوتراپی پس از جراحی اندام‌ها به تکنولوژی‌ها و روش‌های پیشرفته مانند تله‌رهابیتاسیون و استفاده از واقعیت مجازی در بهبودی افزوده می‌شود؟

  • چگونه می‌توان از تمرینات فیزیوتراپی در نقاحت بیمارانی با این مرض در قسمت صورت و گردن و شانه و دست و آرنج و بازو و مچ و پاهای جلو و پشت و کمر و ستون فقرات پایین و سینه و کمر و فیزیوتراپی پاها هستند، بهره برد؟

  • چطور می‌توان از فیزیوتراپی در نقاحت بیمارانی با این مرض در قسمت صورت و گردن و شانه و دست و آرنج و بازو و مچ و پاهای جلو و پشت و کمر و ستون فقرات پایین و سینه و کمر و پاهای ع

  • چگونه تمرینات‌ورزشی تعادلی می‌توانند در پیشگیری از افتادن و آسیب‌های مرتبط با آن در سالمندان مؤثر باشند؟

  • چگونه تمرینات‌ورزشی تعادلی و توانبخشی می‌توانند در پیشگیری از آسیب‌های ورزشی و افتادن در سالمندان مؤثر باشند و ب‌چه صورت می‌توانند بهبودی عملکرد روزمره و کیفیت زندگی آنها کمک کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *