بورسیت شانه

بورسیت شانه


بورسیت شانه یکی از مشکلات و اختلالات شایع در شانه است که منجر به بروز درد های مزمن و حاد می شود. این بیماری به طور کلی بیشتر در افراد بالای 40 سال رخ می دهد. بورسیت شانه ممکن است به شکل های مختلف بروز پیدا کند و علاوه بر شانه، در آرنج، مفصل هیپ، زانو و تاندون آشیل نیز ایجاد شود. ما در ادامه به علت، درمان و راه های پیشگیری از ابتلا به این بیماری اشاره می کنیم.

تعریف بیماری بورسیت شانه

به بیان ساده به التهاب در بورس های شانه، بورسیت شانه می گویند. بورس ها در واقه کیسه هایی کوچک از مایع هستند که در صورتی که دچار التهاب شوند می گوییم فرد به بیماری بورسیت شانه مبتلا شده است. ملتهب شدن بورس ها ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد.

این بیماری دارای علائم مختلفی است. احساس درد هنگام حرکت دادن شانه، احساس درد هنگام بالابردن دست ها، تورم و قرمزی در ناحیه دردناک، عدم توانایی در حرکت دادن بازو و شانه، شنیدن صدا یا حس کردن ضربه در هنگام حرکت دادن شانه و احساس ضعف در ناحیه بازو یا شانه از علائم بورسیت شانه محسوب می شوند.

بورسیت شانه به وسیله عکس رادیولوژی، آزمایش خون، MRI، برداشت نمونه از شانه و بررسی صداهای شانه تشخیص داده می شود.

اطلاعات بیشتر   سینه پهلو در نواحی وابسته به ریه

علت بورسیت شانه

این بیماری ممکن است به دلایل مختلف ایجاد شود که یکی از علت های آن سندرم شانه منجمد یا شانه یخ زده است. عوامل دیگری نیز می توانند سبب بروز این بیماری شوند. آسیب دیدن یا وارد شدن ضربه شدید به شانه، عفونت، رشد بیش از حد استخوان ها که باعث وارد شدن فشار به بورس ها یا تاندون ها می شود از جمله دلایل شکل گیری بیماری بورسیت شانه است.

درمان بورسیت شانه

برای درمان این بیماری روش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. درمان دارویی به وسیله داروهای ضدالتهاب یکی از این روش ها است. دارو های ضد التهابی غیراستروئیدی مانند آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن و همچنین داروهای ضد درد و تب می توانند در بهبود این بیماری موثر باشند. آنتی بوتیک ها نیز می توانند تا میزان زیادی در بهبودی بورسیت شانه موثر باشند. تزریق استروئید، بورسکتومی و فیزوتراپی از دیگر روش های درمانی بورسیت شانه به شمار می آیند. فیزیوتراپی یکی از روش های درمانی رایج برای این بیماری محسوب می شود که با کمترین عوارض بهبودی حاصل می کند.

پیشگیری از ابتلا به بورسیت شانه

یکی از گزینه های اصلی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری این است که کشیدگی در ناحیه مفصل در شانه را کاهش دهید. همیشه قبل از ورزش حرکات کششی شانه انجام دهید. با استفاده از حرکات ورزشی عضلات ناحیه شانه را تقویت کنید. برای انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین به مرور تمرینات سخت را انجام دهید و به طور ناگهانی آنها را انجام ندهید. استراحت های کوتاهی در حین تمرینات شانه داشته باشید.

اطلاعات بیشتر   فیزیوتراپی آسیب رباط‌های کلترال

جمع بندی

راه های گوناگونی برای درمان بیماری بورسیت شانه وجود دارد که یکی از موثرترین آنها فیزیوتراپی است. جلسات فیزیوتراپی می تواند این بیماری را به طور موثر بهبود ببخشد. برای این منظور توصیه می شود به یک کلینیک معتبر فیزیوتراپی مراجعه کنید و جلسات را به طور مرتب پیگیری کنید تا نتیجه درمان رضایت بخش باشد.

رزرو نوبت

در صورتی که مایلید نوبت دریافت کنید، کافی است به پایین صفحه مراجعه کرده و اطلاعات خود را به طور دقیق در فرم مربوطه وارد کنید. پس از تکمیل اطلاعات و ثبت فرم، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سوالات متداول

هزینه جلسات فیزیوتراپی برای درمان بورسیت شانه چقدر است؟

هزینه درمان بستگی به تعداد جلسات دارد. برای اطلاع از قیمت هر جلسه فیزیوتراپی می توانید با کارشناسان تماس بگیرید.

چه تعداد جلسات فیزیوتراپی برای بهبود بورسیت شانه نیاز است؟

تعداد جلسات بستگی به شدت بیماری داشته اما به طور کل برای درمان این بیماری به حدود چندین ماه فرایند درمانی مداوم نیاز خواهد بود.

6 دیدگاه

  • تأثیر تمرینات‌ورزشی فیزیوتراپی در بهبود عملکرد ورزشی ورزشکاران حرفه‌ای و تکنیک‌های اجرایی ورزش‌های خاص چگونه‌است می‌تواند بهبودی عملکرد آنها در رقابت‌های ورزشی کمک کند؟

  • آیا فیزیو تراپی می‌تواند در کمک به نقاحت بیمارانی با این مرض در قسمت گردن و شانه و دست و آرنج و بازو و مچ و پاهای جلو و پشت و کمر و ستون فقرات پایین و سینه و کمر و فیزیوتراپی پاها و بازوها و ساق پا و ستون فقرات میانی و باسن و ران و پاهای جلو و پشت و سینه و شکم و لگن و باسن هستند، مفید باشد؟

  • آیا فیزیو تراپی می‌تواند در نقاحت بیمارانی با این مرض در قسمت پا و پاهای پشتی هستند، مفید باشد؟

  • تاثیر تمرین در فیزیوتراپی کیانپارس می تواند بهبودی عملکرد ورزشی و افزایش توان ورزشکاران حرفه‌ای کمک کنند؟

  • تاثیر تمرین در فیزیوتراپی کیانپارس می تواند در بهبود وضعیت عضلاتی و افزایش قدرت و استقامت عضلاتی کمک کنند؟

  • تأثیر تمرینات‌ورزشی فیزیوتراپی در تسریع بهبودی و تقویت عضلات بعد از جراحی پا و زانو ب‌چه صورت‌است می‌تواند بهبودی توانایی حرکتی و پشتیبانی مفاصل کمک کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *