فیزیوتراپی در منزل برای چه بیمارانی کاربرد دارد

فیزیوتراپی در منزل برای چه بیمارانی کاربرد دارد


اگر فردی دچار یک نوع بیماری شود که توانایی حرکتی وی را تحت تأثیر قرار داده و باعث مشکلاتی برای انجام فعالیت‌های روزانه و خروج از منزل شود، توصیه می‌کنیم که از خدمات فیزیوتراپی در محل زندگی استفاده نماید. برخی از بیماری‌هایی که ممکن است نیاز به فیزیوتراپی در منزل داشته باشد، شامل شرایط پس از عمل‌های جراحی مانند تعویض مفصل ران یا زانو، ام‌اس، سکته مغزی، پارکینسون، پس از حمله قلبی، پس از آسیب‌دیدگی مانند شکستگی، بیماری سرطان، ضعف ناشی از بستری و بی‌حرکتی طولانی‌مدت و… می‌شود.

امروزه، فیزیوتراپی در منزل به‌عنوان یکی از روش‌های نوین خدمات فیزیوتراپی، توسط مراکز مربوطه و باهدف راحتی بیماران و تسهیل درمان آن‌هاارائه می‌شود. در این مطلب به بررسی موضوع فیزیوتراپی در منزل برای چه بیمارانی کاربرد دارد؟ خواهیم پرداخت.

اگر شما هم علاقه‌مند به آشنایی با روش‌‌های مختلف فیزیوتراپی هستید، و قصد دارید دوره درمان خود را در بهترین کلینیک فیزیوتراپی، و زیر نظر یک پزشک متخصص و دارای مدرک دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی در ایران سپری کنید.

می‌توانید از طریق تکمیل فرم رزرو نوبت؛ فیزیوتراپیست ذاكر مشفق دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران با سال ها تجربه کار در کشور کانادا عضو انجمن فیزیوتراپی ایران و کانادا ارتباط برقرار کرده و از مشاوره و هماهنگی‌های لازم جهت مراجعه حضوری، بهره‌مند شوید. همچنین لازم به ذکر است که با رزرو نوبتبه صورت آنلاین؛ از ۱۰ درصد تخفیف خدمات درمانی هم برخوردار خواهید شد.

همان‌طور که می‌دانید، هزینه فیزیوتراپی در منزل متفاوت بوده و بستگی به عوامل مختلفی دارد. این عوامل شامل موقعیت جغرافیایی، تجربه و تخصص فیزیوتراپیست، نوع درمان مورد نیاز و تعداد جلسات می‌باشد. همچنین، هزینه‌ها ممکن است شامل هزینه‌های اضافی مانند هزینه‌های انتقال و تجهیزات مورد نیاز برای جلسات فیزیوتراپی در منزل باشد. انتخاب یک مرکز با تجربه و معتبر می‌تواند به شما کمک کند تا هزینه فیزیوتراپی در منزل را بهینه‌سازی کنید و از خدمات باکیفیت بهره‌مند شوید.

مزایای فیزیوتراپی در منزل

در این بخش از مقاله فیزیوتراپی در منزل برای چه بیمارانی کاربرد دارد؟، مزایای این نوع فیزیوتراپی را برایتان بیان کرده‌ایم:

 • کیفیت خدمات فیزیوتراپی در منزل با کیفیت مراکز توان‌بخشی هم‌راستاست و فیزیوتراپیست با امکانات و تجهیزات لازم به منزل مراجعه می‌کند.
 • بیماران با درمان در منزل احساس آرامش بیشتری دارند که این امر به روند درمانشان کمک می‌کند.
 • در فیزیوتراپی در منزل، به دلیل تمرکز فیزیوتراپیست بر روی یک بیمار، کیفیت و سرعت درمان افزایش می‌یابد.

کدام افراد می‌توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل بهره‌مند شوند؟

اکنون مسئله این است که چگونه می‌توانید تشخیص دهید که آیا می‌توانید از خدمات فیزیوتراپی در محیط خانه بهره‌مند شوید؟ به‌طورکلی، اگر با مشکلی روبه‌رو هستید که باعث از دست دادن توانایی حرکتی شما شده و در انجام فعالیت‌های روزمره مشکل دارید، احتمالاً بهتر است که از خدمات توان‌بخشی در خانه توسط یک متخصص فیزیوتراپی بهره‌مند شوید. همچنین، اگر به هر دلیلی دچار مشکل در ترک خانه هستید، یک متخصص فیزیوتراپی به‌راحتی می‌تواند به منزلتان مراجعه کرده و خدمات فیزیوتراپی را برای شما ارائه دهد. برخی از شرایطی که ممکن است نیاز به فیزیوتراپی در محیط خانه داشته باشند، عبارتند از:

 • پس از جراحی تعویض کامل مفصل زانو یا ران
 • پس از وقوع ضربه مانند شکستگی
 • پس از سکته
 • بیماری پارکینسون
 • اسکلروز چندگانه
 • اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS)
 • پس از سکته قلبی و یا حمله قلبی

در کل، اگر مشکلی وجود دارد که شما را از حرکت طبیعی اندام‌هایتان باز می‌دارد و ترک خانه برای مراجعه به کلینیک یا مرکز فیزیوتراپی برایتان مشکل است، پیشنهاد می‌کنیم که از خدمات ویژه توان‌بخشی در محیط خانه بهره‌مند شوید.

در چه مواقعی به خدمات فیزیوتراپی در منزل نیاز است؟

فیزیوتراپی این امکان را فراهم می‌کند که بدون نیاز به جراحی یا مصرف دارو، بیماران توانایی انجام فعالیت‌های روزمره و حرکت را به دست آورند که این بخش مهمی از زندگی هر فرد است. بیماران می‌توانند در این موارد، از خدمات فیزیوتراپی در منزل استفاده کنند:

۱. زمانی که بیمار پس از جراحی به فیزیوتراپی نیاز دارد.

۲. زمانی که فرد مشکلات حرکتی دارد.

۳. زمانی که فرد مشکلات ارتوپدیک دارد.

۴. زمانی که فرد دچار آسیب یا شکستگی شده است.

۵. همچنین، زمانی که بیمار دارای مشکلات قلبی، ریوی و دیابت است، می‌تواند در منزل از خدمات فیزیوتراپی ریه یا فیزیوتراپی قلب استفاده کند.

۶. در برخی موارد، جابجایی سالمندان مشکل است، که در این صورت می‌توان از خدمات فیزیوتراپی سالمندان در منزل بهره برد.

فیزیوتراپی در منزل توسط کادر مجرب کلینیک کیانپارس

فیزیوتراپی در منزل، خدماتی حساس و تخصصی است که توسط فیزیوتراپیست با دانش و آگاهی کامل درزمینهٔ توان‌بخشی بیماری‌های ارتوپدی، نورولوژی و روماتیسمی ارائه می‌شود؛ بنابراین، بیمارانی که به دلیل کمبود توانایی حسی، حرکتی و شناختی قادر به مراجعه به کلینیک‌های فیزیوتراپی نیستند، نیازمند خدمات تخصصی فیزیوتراپی در منزل هستند.

مرکز طب فیزیکی و فیزیوتراپی کیانپارس اهواز، با تیمی مجرب از فیزیوتراپیست ها، ارائه‌دهنده خدمات در منزل تحت نظر پزشک و تخصصی‌ترین درمان‌ها برای بیماران نورولوژیکال و ارتوپدی در اهواز می‌باشد.

این مرکز خدمات تخصصی فیزیوتراپی در خانه را برای بیماران نورولوژیکال ازجمله افراد مبتلابه فلج مغزی، سکته مغزی، ام‌اس، پارکینسون، ضایعات نخاعی، ALS، تنگی کانال نخاعی، بیماری‌های مخچه، نوروپاتی‌ها و میوپاتی‌ها، فلج اندام‌ها و… را در اهواز ارائه می‌دهد.

جمع‌بندی

فیزیوتراپی در منزل برای بسیاری از بیماران با مشکلات مختلف ازجمله آسیب‌های عضلانی و اسکلتی، افزایش توانایی حرکتی و کاهش درد بسیار مؤثر است. این روش برای افرادی مناسب است که به دلایل مختلف ازجمله محدودیت‌های حرکتی یا وضعیت‌های پزشکی خاص قادر به حضور در مراکز درمانی نیستند. در کلینیک فیزیوتراپی کیانپارس، خدمات فیزیوتراپی در منزل به‌صورت حرفه‌ای ارائه می‌شود. این خدمات شامل تمرینات و روش‌های درمانی مناسب برای هر بیمار بر اساس شرایط و نیازهای آن‌هاست. این رویکرد نه‌تنها به بیماران اجازه می‌دهد تا در محیط آرام و آشنای خود درمان را ادامه دهند، بلکه می‌تواند هزینه‌های مربوط به رفت آمد را نیز کاهش دهد. از این که تا انتهای این مطلب درباره فیزیوتراپی در منزل برای چه بیمارانی کاربرد دارد؟ با ما همراه بودید، از شما سروران متشکریم.

منبع: https://healthfocus.co.in/services/service-physiotherapy-at-home/#:~:text=It%20is%20particularly%20beneficial%20for,recovering%20from%20surgery%20or%20illness

6 دیدگاه

 • چگونه می‌توان از فیزیوتراپی در نقاحت بیمارانی با این مرض در قسمت دست و مچ هستند، بهره برد؟

 • چطور می‌توان با استفاده از فیزیوتراپی به بهبود عملکرد بیمارانی با این مرض در زانو هستند کمک کرد؟

 • چگونه می‌توان از تکنیک‌های فیزیوتراپی در نقاحت بیمارانی با این مرض در قسمت پا و کف پا هستند، بهره برد؟

 • تاثیر تمرین در فیزیوتراپی کیانپارس می تواند بهبودی عملکرد افراد مبتلا به مشکلات مفصلی مانند التهاب مفصلی کمک کنند و ب‌چه صورت می‌توانند به کاهش درد و بهبود تابعیت مفاصل آنها کمک کنند؟

 • نقش تمرینات‌ورزشی توانبخشی برای بهبودی فعالیت افرادی مبتلا به مشکلات عضلانی و سیستم عصبی چگونه‌است می‌تواند در بهبود وضعیت آنها کمک کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *